Dzieci z gr „Tygryski” reprezentowały nasze przedszkole na Międzyprzedszkolnym przeglądzie twórczością Jana Brzechwy w Szkole Nr 5. Starszaki zaprezentowały wiersz pt. :”Żuraw i czapla”


więcej w galerii


Spotkanie z Panią z Sanepidu na temat „Zdrowego ożywiania”. Dzieci wysłuchały pogadanki o tym co warto jeść, oraz co wpływa na nasze zdrowie.


więcej w galerii


Dzieci z naszego przedszkola miały okazję wspólnie zintegrować się na balu choinkowym po hasłem „W krainie bajek”. Przedszkolaki świetnie się bawiły w rytm muzyki oraz brały udział w zabawach z Mikołajem.


więcej w galerii


 „Tygryski” zostały zaproszone na dzień otwarty do Szkoły Podstawowej Nr 1. Miały okazję zwiedzić szkołę, uczestniczyć w lekcji oraz obejrzały część artystyczną w wykonaniu uczniów ze szkoły.


więcej w galerii


 Dzień Babci i Dziadzia jest dniem bardzo wyjątkowym dla przedszkolaków. Poprzez wiersze i piosenki pragną podziękować swoim ukochanym Dziadkom za miłość, zrozumienie i cierpliwość.


więcej w galerii


Jak co roku w każdej grupie odbyło się spotkanie wigiline z rodzicami. Dzieci przestawiły jasełka, lub wiersze o tematyce świątecznej. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, oraz życzeń Bożonarodzeniowych.


więcej w galerii


Dzieci z grupy „Tygryski” robiły słodkie pierniczki. Ozdabiały je kolorowym lukrem, oraz różnorodnymi posypkami. Zabawa była wyśmienita.


więcej w galerii


Przedszkolaki wybrały się na spotkanie ze Św. Mikołajem do Parku w Krasnymstawie. Otrzymały słodkie niespodzianki, oraz wspólnie śpiewały kolędy i piosenki świąteczne.


więcej w galerii


Dzieci z naszego przedszkola odwiedził Mikołaj przynosząc prezenty. Przedszkolaki zaśpiewały piosenki o Mikołaju i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.


więcej w galerii


Wróżby andrzejkowe.


więcej w galerii


Dzień Pluszowego Misia był obchodzony bardzo hucznie. Nie zabrakło zabaw i tańców z pluszakami, zagadek oraz konkursu na ulubioną maskotkę.


więcej w galerii


Jak co roku w naszym przedszkolu dzieci zostały uroczyście pasowane na przyjaciół Kubusia Puchatka. W związku z tym w każdej grupie dzieci poprzez zabawy i piosenki zaprezentowały rodzicom i wszystkim gościom swoje umiejętności, które zdobyły w przedszkolu. Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek w formie pysznego tortu.


więcej w galerii


Dzieci z grupy „Prosiaczki” obchodziły Dzień Marchewki. Już wiedzą ze warzywa są bardzo zdrowe i trzeba je chętnie zajadać.


więcej w galerii


Przedszkolaki obejrzały bajkę o smoku w wykonaniu aktorów z Teatru.


więcej w galerii


Dzieci z grupy „Króliczki” wybrały się nawy cieczkę do Telewizji w Lublinie. Miały okazję dowiedzieć się o pracy dziennikarza, oraz zwiedzić całe wnętrze TV.


więcej w galerii


Starszaki z naszego przedszkola miały przyjemność gościć panią Agnieszkę, która pracuje w Bibliotece dla dzieci. Pani Agnieszka przeczytała dzieciom bajkę  o tematyce jesiennej, oraz przygotowała zagadki.


więcej w galerii


W związku z tym że nasze przedszkole nosi nazwę Kubusia Puchatka hucznie obchodziliśmy urodziny naszego patrona. Do każdej z sal zawitał sam Kubuś który wesoło bawił się z dziećmi. Na koniec imprezy wszyscy mieli okazję spróbować pysznego urodzinowego tortu.


więcej w galerii


Zgodnie z tradycją obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji zaproszono panie emerytki, a dzieci w podziękowaniu zaśpiewały, zatańczyły, oraz powiedziały wierszyki dla wszystkich pracowników przedszkola.


więcej w galerii


W październiku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Drzewa. Z tej okazji zaproszono pana Leśnika, oraz posadzono drzewko w ogrodzie przedszkolnym.


więcej w galerii


”W jesiennych rytmach” pod takim hasłem odbył się koncert muzyczny który, przedstawili dzieciom muzycy z Filharmonii Lubelskiej.


więcej w galerii


Przedszkolaki wraz z zaproszonymi Policjantami wybrały się na pobliskie skrzyżowanie i przejście w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię.


więcej w galerii


Dzieci ze wszystkich grup wiekowych po raz kolejny wzięły udział w akcji Sprzątania Świata. Zaopatrzone w worki i gumowe rękawice sprzątały okolice przedszkole oraz Park Miejski.


więcej w galerii


We wrześniu w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabywanie umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia.


więcej w galerii


Dzieci z grupy „Króliczki” i grupy „Tygryski” wybrały się na wycieczkę do Muzeum w Krasnymstawie. Podczas spotkania przedszkolaki poznały historię naszego miasta, oraz obejrzały wiele eksponatów i wystaw.


więcej w galerii


Rok szkolny 2019/2020

 

Międzygrupowy konkurs ekologiczny „Weź głęboki oddech”


więcej w galerii


Wycieczka do Straży Pożarnej


więcej w galerii


Dzień Mamy i Taty


więcej w galerii


Cyrk Luna


więcej w galerii


Światowy dzień świadomości autyzmu


więcej w galerii


Międzyprzedszkolny konkurs piosenki żeglarskiej


więcej w galerii


Międzyprzedszkolny konkurs ekologiczny „Na zielonej łące”


więcej w galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawody sportowe MOSiR


więcej w galerii


Plener malarski w ogrodzie przedszkolnym


więcej w galerii


Spotkanie z policjantami – pogadanka na temat bezpieczeństwa


więcej w galerii


 „Żegnaj zimo, witaj wiosno” pod takich hasłem odbyło się powitanie wiosny przez dzieci z krasnostawskich przedszkoli. Barwnym korowodem, z kolorowymi kwiatami przedszkolaki pożegnały szarą mroźną zimę.


więcej w galerii


 W dniu 12 marca w ramach zajęć z języka angielskiego w Przedszkolu Nr 4 im. ,,Kubusia Puchatka" zorganizowany został Dzień Świętego Patryka - Saint Patrick's Day. Z okazji tego święta dzieci ubrały się na kolor zielony, bo właśnie ten kolor jest narodową barwą Irlandii. Wspólną wędrówkę po szmaragdowej wyspie rozpoczęliśmy poprzez zapoznanie się z symbolami kojarzonymi z tym krajem: shamrock, harp, Leprechaun, pot of gold, rainbow, hat, horseshoe. Następnie zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę G-R-E-E-N St Patrick's Day z udziałem wszystkich grup przedszkolnych. Poznaliśmy również historię życia Świętego Patryka - patrona Irlandii. Ponadto wykonaliśmy wspólnie piosenki związane z zieloną krainą: ,,Five little shamrocks", ,,Dance Dance Leprechaun Dance" i ,,Colors of the rainbow", które jeszcze bardziej przybliżyły dzieciom kulturę i muzykę irlandzką. Obejrzeliśmy również występ chóru  o nazwie  - Saint Patrick's Choir w wykonaniu dziecięcej grupy irlandzkiej. W celu podsumowania zdobytych informacji zorganizowaliśmy quiz wiedzy o Irlandii, który polegał na udzielaniu prawidłowych odpowiedzi na pytania, za które dzieci otrzymywały słodkie upominki. Miłym akcentem na zakończenie spotkania był taniec irlandzki w wykonaniu grupy: ,,Króliczki" przygotowany przez pana prowadzącego zajęcia z rytmiki. Po powrocie do sal każdą z grup czekała słodka niespodzianka w postaci zielonego ciasta przygotowanego przez rodziców na znak spotkania z kultura i tradycją irlandzką.

 


więcej w galerii


Dnia 11.03.2019 w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty podczas którego gościliśmy dzieci, które od września zostaną przedszkolakami. Wszyscy mieli okazję zwiedzić nasze przedszkole, pobawić się w poszczególnych grupach wiekowych, oraz spróbować pysznego poczęstunku przygotowanego przez nasze Panie kucharki.


więcej w galerii


Dnia 8 marca w naszym przedszkolu dzieci obchodziły Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy przygotowali niespodziankę dla naszych małych kobietek. Były piosenki, wierszyki, upominki i tańce.


więcej w galerii


Bal karnawałowy pod hasłem „Alicja w Krainie Czarów”


więcej w galerii


W styczniu w każdej grupie odbyły się spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Dzieci miały okazję zaprezentować wierszyki i piosenki dla ukochanych Dziadków oraz wręczyć upominki przygotowane specjalnie na tą okazję.


więcej w galerii


Dnia 15 stycznia odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym udział wzięły dzieci z grupy „Tygryski”


więcej w galerii


Grudzień to miesiąc, w którym dzieci z naszego przedszkola dokarmiają ptaki.


więcej w galerii


W grudniu w każdej grupie odbyło się spotkanie wigilijne z rodzicami. Dzieci recytowały wiersze związane ze świętami Bożego Narodzenia, oraz śpiewały kolędy.


więcej w galerii


Przedszkolaki obejrzały bajkę w wykonaniu aktorów z teatru. Panowała bardzo wesoła atmosfera.


więcej w galerii


Dzieci zostały zaproszone na spotkanie z Mikołajem do Parku Miejskiego. Mimo chłodu, który panował na dworze podczas imprezy panowała gorąca atmosfera.


więcej w galerii


6 grudnia odbyło się spotkanie z Mikołajem, dzieci śpiewały piosenki, mówiły wierszyki oraz tańczyły dla wyjątkowego gościa, na którego czekały z wielką niecierpliwością.


więcej w galerii


Zabawa andrzejkowa i wróżby pełne magii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

więcej w galerii


Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu


więcej w galerii


W listopadzie odbyła się wyjątkowa uroczystość dzieci z gr „Maleństwa zostały pierwszy raz pasowane. Było to bardzo duże, pełne radości przeżycie dla dzieci.


więcej w galerii


Dzień Śliwki w grupie „Sowy”.


więcej w galerii


Zgodnie z tradycją w listopadzie w każdej grupie odbyło się pasowanie dzieci na przyjaciół Kubusia Puchatka. Były konkursy, piosenki oraz przepyszny tort.


więcej w galerii


W grupie „Sowy” dzieci od początku roku obchodziły urodziny, podczas których świetnie się bawiły.


więcej w galerii


Wszystkie przedszkolaki z radością obchodziły 100 lat odzyskania Niepodległości, pięknie odśpiewały hymn, wykonały prace o tematyce patriotycznej, oraz udały się na pochód w biało czerwonymi kwiatami i balonami.


więcej w galerii


Koncert Muzyczny w naszym przedszkolu wprowadził dzieci w świat muzyki i instrumentów muzycznych.


więcej w galerii


Dzieci z grupy „Króliczki” reprezentowały nasze przedszkole w Międzyprzedszkolnym turnieju „Przedszkolak bezpieczny na drodze” organizowanym przez Przedszkole nr 6


więcej w galerii


Nasze przedszkole odwiedzili Panowie Policjanci, którzy opowiedzieli dzieciom o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię.


więcej w galerii


Przedszkolaki piosenką i wierszem podziękowały paniom w uroczysty Dzień Edukacji Narodowej.


więcej w galerii


Urodziny naszego Patrona Kubusia Puchatka. Były zabawy, tańce i przepyszny tort.


więcej w galerii

Z okazji Dnia Drzewa dzieci posłuchały pogadanki na temat ochrony środowiska, wykonały piękne prace plastyczne, rozwiązywały zagadki, oraz posadziły dęba w naszym ogrodzie przedszkolnym.


więcej w galerii


 Starszaki obejrzały wystawę grzybów zorganizowaną przez SANEPID


więcej w galerii


 Pani Agnieszka z Biblioteki zagościła u nas na „Jesiennym bajaniu”


więcej w galerii


 „ Tygryski” bardzo wesoło obchodziły Dzień Chłopaka, były zabawy, tańce i oczywiście upominki.


więcej w galerii


 „ Tygryski” w bibliotece wzięły udział w akcji wypożyczania książek.


więcej w galerii


 Jak co roku dzieci wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”, jak zwykle spisały się na medal.


więcej w galerii


W naszym przedszkolu zagościła pani emerytka, która przeczytała dzieciom piękną książkę.  Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały bajki i podziękowały za gościnę piosenką.


więcej w galerii


ROK 2018/2019

 

Mleczne przygody dzieci z Przedszkola Nr 4 w Krasnymstawie

Dnia 15 maja dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce na Farmę Kolorowe Ranczo w Łabuniach. Wycieczka miała charakter edukacyjny. Przedszkolaki brały udział w warsztatach pt.: „Mleczna Przygoda” Dzieci miały możliwość spróbować jak pachnie i smakuje mleko, dowiedziały się skąd bierze się śmietana i co się z niej robi, poznały sposób zakwaszania mleka. Przedszkolaki wzięły czynny udział w pieczeniu bułki drożdżowej i wykonały twarożek. Oprócz warsztatów dzieci miały możliwość obcowania z żywą naturą. Oglądały zwierzęta gospodarskie, karmiły je, głaskały i poznały pracę na farmie. Ponadto dzieci miały dużo czasu na zabawy swobodne i zorganizowane na łonie wiejskiej natury. Nie zabrakło również atrakcji w postaci ogniska na którym dzieci mogły upiec sobie kiełbaskę. To był dzień pełen wrażeń, atrakcji i nauki poprzez zabawę. Przedszkolaki wróciły zadowolone.


więcej w galerii


 Międzyprzedszkolna Gala Piosenki Ludowej

            17 maja pięć dziewczynek z grupy Sowy reprezentowało nasze przedszkole w Międzyprzedszkolnej Gali Piosenki Ludowej organizowanej przez Przedszkole Nr 5 im „Bajeczka”. Po obejrzeniu tańców ludowych dzieci mogły zaśpiewać piosenkę  „W moim ogródeczku” Rokiczanki. Występ dostał mnóstwo braw. Po wysłuchaniu wszystkich pieśni ludowych dzieci uczestniczyły w słodkim poczęstunku i integrowały się z dziećmi z krasnostawskich przedszkoli.


więcej w galerii


 „Na wiosennej łące” – Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej

25 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej pod hasłem „Na wiosennej łące” . Dzieci z grupy „Sowy” zaprezentowały jak wygląda życie zwierzątek na łące. W uroczystości brały udział 5 osobowe drużyny z najstarszych grup z każdego przedszkola z miasta Krasnystaw oraz z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Nr 5 w Krasnymstawie. Dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą podczas quizu i zagadek przygotowanych przez organizatorów wydarzenia, układały puzzle ze zwierzątkami łąkowymi i śpiewały piosenki o tematyce ekologicznej. Celem spotkania było zapoznanie się z fauną i florą występującą na łące, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i pozytywnego stosunku do przyrody oraz integracja dzieci z krasnostawskich przedszkoli. Za udział w konkursie wszystkie dzieci dostały dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrz Krasnegostawu. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.


więcej w galerii


„ Dzień Przedszkolaka”

Dnia 11.04.2018r. dzieci z grupy III „ Króliczki” i IV „ Sowy” uczestniczyły w „ Dniu Przedszkolaka” w Zapole Szkół Nr 4 w Krasnymstawie. Przedszkolaki spotkały się z p0szczelarzem, który opowiedział o życiu pszczół oraz w jaki sposób powstaje miód. Dzieci miały  możliwość obejrzenia prawdziwego ula . Następnie przedszkolaki brały udział w zajęciach plastycznych w salach lekcyjnych , podczas których wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami wykonały kolorowe prace plastyczne pt. „ Pszczoła na łące”. Na zakończenie spotkania dzieci z klasy III b zaprezentowały taniec Zumba. Przedszkolaki bardzo miło spędziły czas ze swoimi kolegami i koleżankami i wesołe i zadowolone wróciły do przedszkola.


więcej w galerii


Dzień Ziemi

Dnia 20 kwietnia nasze przedszkole obchodziło Dzień Ziemi. W związku z tym przedszkolaki wyruszyły na ulice miasta z hasłami ekologicznymi i kolorowymi kwiatami propagując zachowania ekologiczne. Odwiedziliśmy także pracowników Urzędu Miasta gdzie zaśpiewaliśmy piosenki ekologiczne, oraz wręczyliśmy petycję naszych Eko – przedszkolaków. Zorganizowana  została również wystawa w holu przedszkola listów do Ziemi wykonanych przez dzieci i rodziców


więcej w galerii


 „ Krajobrazy Irlandii”- konkurs plastyczny

16 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego przez KDK                 „ Krajobrazy Irlandii”. Zuzia Zdybel z grupy Sowy i Maja Marucha z grupy Króliczki otrzymały wyróżnienia i nagrody w tym konkursie. Pozostałe dzieci biorące udział dostały pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy.

 

Spotkania z książką

Dzieci z grupy „Prosiaczki” zostały zaproszone na spotkanie do Biblioteki dla Dzieci z okazji Dnia Książki. Pani Agnieszka przygotowała dla dzieci zagadki, quizy oraz zabawy ruchowe związane z postaciami z bajek. Przed świętami Pani Agnieszka gościła w naszej grupie czytając dzieciom opowiadanie o świętach wielkanocnych. Podczas wszystkich spotkań panowała wesoła i miła atmosfera. Odbyło się także spotkanie pt. „Wiosenne czytanie”, podczas którego dzieci wysłuchały opowiadań o wiośnie.


więcej w galerii


 Powitanie wiosny

Dnia 21 marca dzieci z całego przedszkola wyruszyły kolorowym korowodem, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. W korowodzie nie zabrakło kolorowych kwiatów z bibuły. W ten sposób wszystkie dzieci wyraziły radość z przyjścia nowej pory roku.


więcej w galerii


Robimy ozdoby wielkanocne

26 marca grupę Sówek i Króliczków odwiedziła florystyka , babcia naszej wychowanki pani Anna Mazurek. Dzieci z grupy Sowy pod okiem specjalistki wykonały świąteczne koguciki, zaś Króliczki różnymi technikami ozdabiały pisanki.                                                                                  Wykonane prace dzieci wzięły do domu aby ozdobić wielkanocny stół


więcej w galerii


Mobilne planetarium

Dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć planety i gwiazdy podczas seansu edukacyjnego w mobilnym planetarium. Dzieci przeniosły się w świat kosmosu. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli. Pokaz dostarczył przedszkolakom wiele kosmicznych wrażeń.


więcej w galerii


 Dzień otwarty

W marcu nasze przedszkole miało zaszczyt gościć dzieci, które od września będą chodziły do naszej placówki. Podczas Dnia otwartego dzieci mogły zwiedzić całe przedszkole, miały okazję pobawić się z przedszkolakami w każdej grupie wiekowej. Nasi goście wraz z dziećmi obejrzały również bajkę „Śpiąca królewna” w wykonaniu aktorów z Teatru. Na zakończenie dzieci zjadły wspólny obiad i zwiedziły nasz piękny ogród.


więcej w galerii


Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Krasnymstawie                                              „ Cudze chwalicie, swego nie znacie”

16 marca dzieci  6- letnie wzięły udział w kolejnej edycji Turnieju Wiedzy o Krasnymstawie zorganizowanym w Przedszkolu Nr 8. W tym roku hasłem przewodnim było „ Nasze miasto Krasnystaw”. Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały piosenkę „Przybyli ułani” oraz bezbłędnie odpowiadały na pytania o naszym mieście. Po zakończonych występach był czas na pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek.


więcej w galerii


 „Poeci Dzieciom”

Dnia 27.02.2018r dzieci 5 letnie z grupy „Sowy” wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Recytatorskim pod hasłem „Poeci Dzieciom”, zorganizowanym przez Oddział Przedszkolny przy Zespole Szkół nr 5. „Sówki” przedstawiły „Rzepkę”, która się wszystkim bardzo podobała. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, oraz zaprezentowanie swoich umiejętności przed publicznością. Na zakończenie dzieci otrzymały nagrody, oraz zostały zaproszone na słodki poczęstunek.


więcej w galerii


Dzień Kota

Dnia 15.02.2018r w grupie „Sowy” odbył się dzień kota. W związku z tym dzieci założyły kocie stroje i maski. Wielką atrakcją była dla Sówek inscenizacja wiersza „Chory kotek”. Nie zabrakło „kocich” zabaw i konkursów. Na koniec przedszkolaki wykonały prace plastyczną – kota w wykorzystaniem niepotrzebnych gazet. Korzystając z uprzejmości pani weterynarz Agnieszki Cichosz dzieci miały okazję odwiedzić jej gabinet weterynaryjny. Sowy zapoznały się z pracą i obowiązkami weterynarza, a także mogły posłuchać bicia serduszka kotka. Pani weterynarz opowiadała dzieciom o porzuconych zwierzątkach, które trafiają do schroniska, przedszkolaki dowiedziały się o możliwości adopcji bezdomnych kotów i psów. Sówki zostawiły karmę, którą wcześniej zebrały. Tego dnia dzieci miały lekcję szacunku i miłości do zwierząt.


więcej w galerii


 Walentynki

Dnia 13.02.2018r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Świętego Walentego. W związku z tym, dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono. Podczas imprezy odbyło się wiele konkursów i zabaw dla przedszkolaków. Podczas spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera, a na podwieczorek wszystkie dzieci dostały czekoladowe serduszko. Ogromną atrakcją dla wszystkich dzieci i rodziców była Walentynkowa Skrzynka Pocztowa. Można było do niej wrzucić kartkę dla ulubionej koleżanki, pani albo ulubionego kolegi.


więcej w galerii


 Bal „W zimowej krainie”

22.01.2018 odbył się Bal karnawałowy. Wszyscy przenieśli się do zimowej krainy lodu. Przedszkolaki przebrane za znane postacie z bajek, wesoło bawiły się przy muzyce. Wszyscy bawili się wyśmienicie, wyczekując na specjalnego gościa – Świętego Mikołaja. Kiedy już się pojawił wszystkie dzieci zaprosiły go do tańca i zabawy przy rytmicznych dźwiękach muzyki. Zabawa bardzo się wszystkim podobała, a Mikołaj w nagrodę wręczył dzieciom paczki.


więcej w galerii


Dokarmiamy ptaki

W ramach realizacji działań Klubu ekologicznego dzieci z grupy „Prosiaczki”, oraz „Sowy” wyszły do ogrodu przedszkolnego, aby uzupełnić karmniki ptasimi smakołykami. Dokarmiając ptaki przedszkolaki uczą się, oraz uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.


więcej w galerii


 Dzień Babci i Dziadzia

Jak co roku zgodnie z tradycją naszego przedszkola w każdej grupie wiekowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia babci i dziadzia. Tego dnia przedszkolaki poprzez wiersz i piosenkę, mogły wyrazić miłość do swoich Dziadków. Na zakończenie każdego występu dzieci wręczyły upominki swoim najbliższym, oraz zaprosiły na pyszny poczęstunek.


więcej w galerii


Przegląd kolęd i pastorałek

11 stycznia Przedszkole Nr 1 w Krasnymstawie zorganizowało Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich krasnostawskich przedszkoli. A wszystko po to by pielęgnować polskie tradycje i celebrować okres Świąt Bożego Narodzenia. Sześcioro dzieci z grupy Sowy reprezentowało nasze przedszkole. Dzieci zaśpiewały kolędę „Przybieżeli do Betlejem” i pastorałkę „Pastuszek Bosy”. Prezentacji towarzyszyły przebrania aniołków i pastuszków. Występ otrzymał gromkie brawa. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej świątecznej atmosferze.


więcej w galerii


Szwedzki stół

W naszym przedszkolu cyklicznie odbywają się śniadania w formie „szwedzkiego stołu”. Dzieci maja okazję samodzielnie wykonać kanapki. Przedszkolaki same decydują co znajdzie się na ich kanapkach. Kanapki samodzielnie wykonane i skomponowane przez dzieci bardzo im smakują.


więcej w galerii


Cyrk

Kolejny raz w naszym przedszkolu zagościł cyrk Luna, który przedstawił nam bardzo widowiskowy program. Podbił serca małej przedszkolnej publiczności. Artyści pokazali swoje niezwykłe umiejętności , oraz magiczne sztuczki. Dużą atrakcją było spotkanie z wężem, z którym można było zrobić zdjęcia.


więcej w galerii


 Kubuś Puchatek i przyjaciele

W grudniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Kubuś Puchatek i przyjaciele”, zorganizowanego w ramach działań kółka plastycznego. 6-latki zaprezentowały dla swoich młodszych kolegów przedstawienie o Kubusiu Puchatku. Były też quizy i zagadki o mieszkańcach ze stumilowego lasu. Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział w konkursie. Wszystkie prace były ciekawe i pomysłowe, wykonane różnymi technikami. Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


więcej w galerii


Andrzejki

29 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, odbyły się Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, dzięki którym dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Na początku został odczytany list od czarodziejki z Łysej Góry, która przysłała nam andrzejkowe wróżby. Nie zabrakło wróżb z przekuwaniem serca z imionami, odwróconych talerzy pod , którymi były różne rekwizyty, ustawiania bucików, gwiazdek z zawodami, dzieci dowiedziały się ile prezentów dostaną od Mikołaja. Wróżby przeplatane były tańcami i zabawami przy muzyce. I  tak dzień wróżb, czarów i zabaw dobiegł końca. Mamy nadzieję , że dzień ten dzieci będą długo wspominać.


więcej w galerii


"Wszystkie dzieci Mikołaja kochają Wszystkie dzieci na Niego czekają."

            Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola przygotowywały piosenki lub wiersze, które mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

            Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

            Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola. Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych. Dzieci z grupy I pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Wszystkie przedszkolaki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci . Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie


więcej w galerii


 Dzień Pluszowego Misia

Dnia 22.11.2017 dzieci przyniosły ze sobą pluszowe misie i poznały historię najpopularniejszej zabawki. Tego dnia w naszym przedszkolu uroczyście świętowano Dzień Pluszowego Misia. Były zabawy z misiami przy muzyce, gimnastyka z pluszakiem,  zagadki, oraz misiowe konkursy. Dzieci złożyły także przyrzeczenie, że będą zawsze dbały i kochały swoje misie i złożyły im najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.. Zabawa w misiowej krainie wszystkim sprawiła ogromną radość. Na pewno powtórzymy ją w następnym roku.


więcej w galerii


Festiwal patriotyczny

21 listopada dzieci z grupy Sowy uczestniczyły w uroczystych obchodach Święta Niepodległości na Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Niepublicznym Przedszkolu dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie. Głównym celem festiwalu było kształtowanie postawy patriotycznej i poznanie symboli narodowych oraz integracja z dziećmi niepełnosprawnymi. Dzieci z powagą i zaangażowaniem recytowały wiersz o Polsce. Swoje wiadomości i umiejętności zaprezentowały w quizie wiedzy o symbolach i tradycjach narodowych. Dziewczynki pięknie zatańczyły Krakowiaka i taniec góralski (W murowanej piwnicy). Dzieci miały możliwość obejrzenia broni żołnierskiej i porozmawiania z żołnierzami Armii Polskiej. Były to bardzo radosne obchody Święta Niepodległości.


więcej w galerii


 „ Mamo, Tato! co wy na to- będę przedszkolakiem”.

Dnia 9 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości „Pasowania na przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były najmłodsze dzieci z grupy Maleństw oraz w uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice. Dzieci zaprezentowały zdobyte dotychczas umiejętności m.in. śpiewając, tańcząc i recytując wierszyki. Występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi zdolnościami, ale również wielką odwagą. Puntem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Po jego złożeniu, wychowawczyni grupy dokonała pasowania używając magicznej różdżki. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci, czekała na nie słodka niespodzianka –tort zorganizowany przez rodziców. 


więcej w galerii


 Najciekawsza dynia

W listopadzie nasze przedszkole organizowało konkurs na najciekawszą dynię. Był to konkurs dla dzieci i rodziców. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem. W nagrodę dzieci otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy.


więcej w galerii


Chcemy lepiej niż rodzice chodzić pieszo przez ulicę

31 października kilkoro dzieci z grupy Sowy reprezentowało nasze przedszkole w Międzyprzedszkolnym turnieju „Przedszkolak bezpieczny na drodze” , którego organizatorem było Przedszkole Nr 6. Dzieci wykazały się niebywałą wiedzą na temat zasad ruchu drogowego, bezbłędnie odpowiadali na zadawane pytania i zagadki. Pomimo trudnej tematyki dla kilkulatków turniej odbył się w bardzo miłej atmosferze zabawy.


więcej w galerii


Dzień drzewa

Dnia 23.10.2017r w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Tego dnia dzieci przyszły ubrane na zielono, i wysłuchały bajki o jesiennym drzewie przeczytanej przez Panią Monikę Kulawczuk z Biblioteki dla dzieci. Przedszkolaki także odpowiadały na pytania jak należy dbać o drzewa, jak je chronić, oraz rozwiązywały zagadki ekologiczne. Złożyły także przyrzeczenie „Małego ekologa”.  Zadaniem dla przedszkolaków było także, ozdobienie konturu drzewa kolorowym papierem, bibułą, lub plasteliną. Na zakończenie dzieci z całego przedszkola wyszły do ogrodu przedszkolnego w celu posadzenia drzewka. Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębianie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci z całego przedszkola we wspólnej nauce i zabawie.


więcej w galerii


 „ Sto lat Kubusiu Puchatku”

Dnia 18.10.2017r. w Przedszkolu Nr 4 odbyły się urodziny Kubusia Puchatka. Na początku pani przybliżyła  krótką historię Kubusia Puchatka. Następnie wszyscy bawili się przy piosenkach: „Misie dwa”, „ Pokochaj pluszowego misia”, „ Gdy poczujesz szczęścia smak z Kubusiem klaszcz”. Dla każdej grupy wiekowej przygotowane były konkursy : dmuchanie balonów, skakanie jak Tygrysek, lizanie miodu z talerzyków oraz dopasowywanie właściwego ogonka dla Kłapouchego. Tego dnia panowała miła i serdeczna atmosfera. Na zakończenie wszystkie dzieci zaśpiewały Kubusiowi tradycyjne „Sto lat” i wręczyły upominki. Kubuś Puchatek w podziękowaniu za udane urodziny poczęstował dzieci wyśmienitym tortem.

Uroczystość przygotowały i prowadziły nauczycielki Ewa Liszka i Ewa Domańska.


więcej w galerii


Dzień Edukacji Narodowej

13 października wszystkie dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane.    W tym dniu była akademia z okazji DEN, w której wzięli udział wszyscy pracownicy i dzieci z naszego przedszkola. Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia, a wyróżniający się pracownikom wręczyła nagrody. Życzenia wszystkim pracownikom w imieniu ZNP złożyła nauczycielka Ewa Liszka. Dzieci przygotowały część artystyczną . Każda grupa zaprezentowała wierszyki, piosenki oraz symbolicznym kwiatkiem podziękowała swoim paniom. Uroczystość przygotowała i prowadziła Ewa Szewczak.


więcej w galerii


Bezpieczne grzybobranie

Dnia 29 października dzieci z grupy Sowy i Króliczki udały się na wystawę grzybów, zorganizowaną w Krasnostawskim Domu Kultury przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną.  5 i 6-latki obejrzały różne rodzaje  grzybów : jadalne, niejadalne i trujące. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o lesie   i o grzybach. Zadowolone i wzbogacone o nowe wiadomości wróciły do przedszkola


więcej w galerii


Wycieczka do biblioteki

 6-latki z naszego przedszkola zostały zaproszone do Biblioteki Dziecięcej w Krasnymstawie. Pani bibliotekarka opowiedziała jak należy zachowywać się w bibliotece i co trzeba zrobić aby można było wypożyczać książki. Dzieci w skupieniu wysłuchały przeczytanej bajki, a następnie udzielały odpowiedzi na pytania zadawane przez bibliotekarkę. Mali czytelnicy zostali zaproszeni do biblioteki ze swoimi rodzicami w celu założenia karty czytelnika. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.


więcej w galerii


 Dzień Chłopaka w Prosiaczkach

Dnia 20.09.2017r w grupie „Prosiaczki” odbyła się impreza grupowa pod hasłem „Dzień Chłopaka”. Tego dnia wszyscy bawiliśmy się przy wesołej muzyce, a także każde dziecko Otrzymało drobny upominek.


więcej w galerii


 „ŚLIWKA PYSZNA ZDROWA URODY DODA”

19 października dzieci z grupy Sowy obchodziły „Dzień Śliwki”. Dzieci postanowiły uczcić główną bohaterkę przychodząc w ubraniach koloru fioletowego, żółtego i zielonego. Celem spotkania było wdrażanie do świadomego spożywania owoców i warzyw, rozumienie znaczenia witamin dla zdrowia każdego z nas oraz - co najważniejsze - świetna zabawa. Po przywitaniu  piosenką o Śliwce Robaczywce rozpoczęliśmy wspólne świętowanie. Dzieci rozwiązywały zagadki o owocach. Były też ciekawostki o śliwce. Przedszkolaki już wiedzą, że jest ich wiele gatunków: małe węgierki, duże renklody oraz żółciutkie mirabelki. Wszystkie one są źródłem witamin i minerałów oraz mają dobroczynny wpływ na nasze brzuszki. Dzieci dowiedziały się, że śliwka to źródło witamin i minerałów. Dzieci wykonały w tym dniu prace plastyczne pt. „Wpadła śliwka w kompot”. Odbyła się również degustacja śliwkowych specjałów. Powidła, mus, śliwka świeża czy suszona zniknęły z talerzyków w mgnieniu oka. To był bardzo ciekawy dzień
w przedszkolu, a konkluzją „śliwkowego spotkania” było stwierdzenie, że owoce należy spożywać codziennie, ponieważ są nie tylko smaczne, ale także bardzo zdrowe. Tak jak każdy dzień w naszym przedszkolu także i Dzień Śliwki upłynął w atmosferze radości, uśmiechu zabawy i nauki.


więcej w galerii


 „Kolorowo, ale przede wszystkim zdrowo u 3 latków!”

Tak właśnie minął nam dzień (04.10.2017)w grupie „Maleństwa” własnoręcznie przygotowując smaczne szaszłyki owocowe. Kuszące swoimi barwami oraz witaminami. Przynieśliśmy do przedszkola różne owoce, oglądaliśmy je, określaliśmy ich kształt oraz kor. Aż w końcu nadeszła pora na kolorowy deser. Każdy z nas nakłuwał owoc na patyczki aż w końcu można było zjeść mniam, mniam było pysznie! Bawiliśmy się bombowo-witaminowo!


więcej w galerii


W ramach realizacji działań Klubu ekologicznego „Tęczowa drużyna” dnia 8.09.2017r odbyła się ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata”. Po zajęciach dydaktycznych w grupach, dzielne i pełne zapału przedszkolaki wraz z nauczycielkami wyruszyły na wielkie porządkowanie ogrodu i terenu wokół przedszkola.. Przedszkolaki „uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Śmieci nie brakowało! Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie. Akcja odbyła się w formie zabawy , dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat. Poprzez udział w akcji rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogły korzystać z jej uroków. Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.


więcej w galeriiROK 2017/2018


W czerwcu odbył się Piknik Rodzinny, podczas którego wszyscy się świetnie bawili i miło spędzili czas.


więcej w galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 9 czerwca dzieci wybrały się na wycieczkę do straży. Poznały pracę oraz atrybuty strażaka.


więcej w galerii


Dzień Smerfa

Dzieci z gr I „Maleństwa’ wybrały się na wycieczkę do Biblioteki z okazji Dnia Smerfa, z tej okazji Pani Agnieszka i Monika przygotowały dla dzieci mnóstwo atrakcji. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.


więcej w galerii


 Tradycyjnie w miesiącu maju w każdej grupie wiekowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały swoim Rodzicom montaż słowno muzyczny, oraz wręczyły piękne upominki.


więcej w galerii


 Dzieci z grupy „Maleństwa” i „Prosiaczki” wybrały się na wycieczkę do Zoo w Zamościu. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały wszystkie zwierzątka mieszkające z ogrodzie zoologicznym. Wszystkim najbardziej podobały się małpki, które wesoło skakały po linach. Dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do przedszkola.


więcej w galerii


Sowy w Stajni Pasja

22 czerwca dzieci z grupy Sowy wyjechały do Stajni Pasja w Kolonii Niemienice. Zwiedziły stajnię, dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu koni, poznały różne rasy koni. Każde dziecko jeździło na koniu, były zabawy na zamku dmuchanym,  zabawy na trampolinie, na placu zabaw, w piaskownicy oraz malowanie farbami. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku oraz ogniska   i pieczenia kiełbasek. Zadowolone , wzbogacone o nowe doświadczenia dzieci wróciły do przedszkola.


więcej w galerii


O czym szumią drzewa- zabawy integracyjne w ogrodzie przedszkolnym

6 czerwca dzieci ze wszystkich grup zebrały się w ogrodzie przedszkolnym. Tego dnia zostały zorganizowane zabawy przyrodnicze i podchody. Każda grupa ze swoją panią szukała zadań do wykonania. Zadania były dostosowane do wieku i możliwości dzieci, związane z tematyką ekologiczną. Wszystkie grupy wykonały znalezione zadania. Została podsumowana comiesięczna zbiórka makulatury, organizowana przez Klub Ekologiczny. Każda grupa otrzymała dyplom, a dzieci poczęstowane były lizakami.


więcej w galerii


 Dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone na konkurs matematyczny, który odbył się w Niepublicznym Przedszkolu dla Dzieci Niepełnosprawnych. Dzieci świetnie poradziły sonie z zadaniami, w związku z tym otrzymały pamiątkowe dyplomy.


więcej w galerii


 Dzieci z całego przedszkola wyjechały na wycieczkę do Krasnobrodu, gdzie zwiedziły Park Dinozaurów a także pobliski zalew. Pogoda i humor dopisały wszystkim.


więcej w galerii


Pierwszy dzień wiosny

21 marca dzieci całego przedszkola wybrały się barwnym korowodem na ulice miasta, w celu powitania wiosny. Dzieci z grup starszych poszły na rzekę Wieprz, aby utopić Marzannę i pożegnać zimę. Wszyscy powrócili do przedszkola w świetnych humorach, oczekując na nową porę roku.


więcej w galerii


Dzień nabiału w Maluszkach

Dnia 16.03. 2017 dzieci z grupy Maleństwa przyniosły do przedszkola ser biały, szczypiorek, rzodkiewkę, śmietanę, oraz krakersy. Z tych produktów wszyscy wspólnie wykonali pyszny twarożek. Podczas wykonywanej pracy wszyscy byli bardzo zadowoleni, ale także skupieni. Na koniec wszystkie dzieci z wielkim apetytem  zjadły samodzielnie wykonany twarożek na krakersach. Panowała wesoła atmosfera.


więcej w galerii


 Dzień otwarty

Dnia 15.03.2017r odbył się Dzień Otwarty. Tego dnia gościliśmy dzieci, które wraz z rodzicami chciały zwiedzić nasze przedszkole. Nasi goście mieli okazję obejrzeć bajkę pt. „Śpiąca Królewna” w wykonaniu aktorów,  zapoznać się z każdą salą w przedszkolu, gdzie wspólnie się bawiły, oraz brały udział w zajęciach plastycznych w przedszkolakami.  Na zakończenie wszyscy zjedli pyszny obiad.


więcej w galerii


Budki lęgowe dla ptaków

Dzieci z Klubu Ekologicznego naszego przedszkola pomagały ptakom w czasie zimy. Przynosiły pokarm dla ptaków i sypały go do karmników umieszczonych w ogrodzie przedszkolnym. Wraz ze zbliżającą się wiosną poznawały ptaki, które wrócą do Polski z ciepłych krajów. Dzieci dowiedziały się jaka jest różnica między karmnikiem , a budką lęgową. Dzięki akcji Fundacji Sanctus Nemus pod hasłem „ Krasnystaw dla ptaków” dostaliśmy  cztery budki lęgowe. Dzieci z Klubu Ekologicznego „ Tęczowa Drużyna” znalazły w ogrodzie przedszkolnym miejsca, gdzie budki zostały powieszone. Dzieci ciągle obserwują i nie mogą doczekać się, kiedy budki zostaną zamieszkane przez ptaki. Serdecznie dziękujemy sponsorowi- Fundacji Sanctus Nemus za przekazanie budek lęgowych do naszego przedszkola


więcej w galerii


 

Dzień Kobiet

Dnia 8 marca w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Kobiet. Tego dnia gościliśmy panią Monikę, która pracuje w Bibliotece dla dzieci w Krasnymstawie. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę o tematyce wiosennej, a dzieci w ramach podziękowań śpiewały piosenki, oraz  recytowały wierszyki dla Pań. Na koniec wręczono wszystkim Paniom piękne kwiaty.


więcej w galerii


 „ Walentynki u Kubusia Puchatka”

Dnia 14.02.2017r. w Przedszkolu Nr 4 odbyły się walentynki. W naszym Przedszkolu bawiliśmy się walentynkowo . Dzieci ubrały się na czerwono, sala przystrojona były serduszkami . Serca towarzyszyły nam przez cały dzień.  Była krótka  historia powstania walentynek, zabawy taneczne przy muzyce, taniec z balonem , układanie puzzli z zakochanymi parami , zagadki dla dzieci i pań. Odwiedził nas również nasz patron Kubuś Puchatek , który został powitany przez dzieci walentynkową rymowanką i zaproszony do wspólnej zabawy. Na zakończenie dzieci wykonały dla Kubusia walentynkowe wielkie serce i wręczyły miłemu gościowi. Wszyscy tego dnia byli dla siebie bardzo mili i uprzejmi . Chciałoby się zatrzymać taki dzień na dłużej ale niestety czas szybko minął i zabawa się zakończyła, a Kubuś Puchatek powrócił do swojego Stumilowego Lasu do przyjaciół.

Zabawę  walentynkową przygotowała i prowadziła nauczycielka Ewa Liszka.


więcej w galerii


U zegarmistrza

22 lutego dzieci z grupy Sowy wybrały się do zakłady zegarmistrzowskiego          „ Piotruś Pan”. Pan zegarmistrz opowiedział im o swojej pracy, pokazał narzędzia jakie wykorzystuje podczas naprawy zegarków. Dzieci miały też możliwość obejrzenia zegarka od wewnątrz. Zadowolone i wzbogacone o nowe doświadczenia wróciły do przedszkola.


więcej w galerii


Dzień Mleka

10 lutego dzieci w grupie Sowy obchodziły Dzień Mleka. Na podstawie historyjki obrazkowej opowiedziały o drodze mleka od krowy do sklepu. Poznały też przetwory mleczne. Każde dziecko piło mleko i próbowało określić smak. Dzieci rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe o mleku i jego przetworach. Nie zabrakło też zabaw ruchowych. Wszystkim bardzo podobała się zabawa   „ Krowa goni swój ogon”. Dzieci przyniosły opakowania po mleku i jego przetworach , które wykorzystały do zabawy w sklep. Do sklepu bardzo szybko ustawiła się długa kolejka. Bawiąc się w sklep dzieci używały zwrotów grzecznościowych. W tym dniu odwiedziliśmy też sklep spożywczy. Dzieci dokładnie obejrzały półki z przetworami mlecznymi, a nauczycielka kupiła wszystkim smaczne jogurty, które  dzieci zjadły na deser. Dzień ten wzbogacił dzieci o nowe doświadczenia oraz dostarczył wiedzy o znaczeniu mleka i jego przetworów dla zdrowia.


więcej w galerii


Zabawa Karnawałowa

W tym roku zabawa karnawałowa odbyła się pod hasłem „W świecie baśni Disneya”


więcej w galerii


Dokarmianie zwierząt w lesie

Nasze przedszkolaki z grupy „Sowy” , w ramach realizacji programu ekologicznego „Tęczowa drużyna”, wybrały się na wycieczkę do lasu w Borku. Celem tej wycieczki było uwrażliwienie dzieci na potrzeby dokarmiania zwierząt zimą. Dzięki życzliwości Rodziców udało nam się zebrać dużą ilość smakołyków dla leśnych przyjaciół. Dzieci z wielkim zaangażowaniem układały i wieszały karmę dla zwierząt i ptaszków. Następnie obserwowały otaczającą nas przyrodę , nadsłuchiwały odgłosów zwierząt i ptaków. Mamy nadzieję, że po naszym wyjściu z lasu gdy zapanowała tam cisza, zwierzęta, bez trudu odnalazły karmę, którą zostawiliśmy dla nich. My długo, jeszcze w przedszkolu wspominaliśmy wyprawę do lasu.


więcej w galerii


Dzień Babci i Dziadzia

 Styczeń w Przedszkolu nr 4 obfitował w piękne uroczystości. Jedną z nich był Dzień Babci i Dziadzia. Do udziału we wspólnej zabawie i świętowaniu przedszkolaki  jak co roku zaprosiły swoje Babcie i Dziadków. Dzieci z każdych grup przygotowały ciekawą część artystyczną, prezentując wierszyki i piosenki . Nie zabrakło także własnoręcznie przygotowanych upominków, oraz słodkiego poczęstunku.                                                                                                                                                     


więcej w galerii


 Dzieci z grupy „Króliczki” miały okazję zaprezentować piękne jasełka,  podczas XVIII Przeglądu Zespołów Kolędujących w Krasnostawskim Domu Kultury.


więcej w galerii


 

Wigilia w grupach

W grudniu w każdej grupie wiekowej odbyło się spotkanie wigilijne. Przedszkolaki zaprezentowały jasełka, oraz wierszyki i piosenki o świętach i zimie. Na zakończenie wszyscy goście podzielili się opłatkiem i zaśpiewali wspólnie kolędę. Spotkania przebiegły w miłej i rodzinnej atmosferze.


więcej w galerii


Wigilia przedszkolna

22.12.2016r odbyła się wspólna przedszkolna wigilia. Wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie przy dźwiękach kolęd, złożyliśmy sobie świąteczne życzenia dzieląc się opłatkiem, a następnie zjedliśmy wigilijne potrawy. Wszyscy poczuliśmy się jak jedna wielka rodzina.


więcej w galerii


Mikołaj w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Tego dnia odbyły się zabawy integracyjne przy muzyce, oraz tańce z Mikołajem. Następnie Mikołaj odwiedził przedszkolaki w każdej grupie, obdarowując je prezentami. Dzieci dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.


więcej w galerii


Bajka o Mikołaju

5.12.2016r. odbyła się bajka w wykonaniu aktorów z Krakowa pt. „Opowieść o św. Mikołaju”. Bajka zawierała elementy humorystyczne, wiec dzieci były zadowolone. Nie zabrakło również zabaw i tańców z aktorami.


więcej w galerii


Muzyczne interpretacje – konkurs międzyprzedszkolny

28 listopada dzieci z grupy Sowy wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie „Muzyczne interpretacje” zorganizowanym w Przedszkolu Nr 5. Nasze przedszkolaki zaprezentowały taniec przy piosence disco polo „Ona tańczy dla mnie” .


więcej w galerii


Cyrk w przedszkolu

Dzieci z naszego przedszkola odwiedził cyrk. Artyści zaprezentowali wspaniały pokaz akrobatyczny, oraz inne ciekawe sztuczki. Cały występ wzbudził wiele emocji, a dzieci były zachwycone i zadowolone.


więcej w galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hokus –pokus, czary- mary…- Andrzejki w przedszkolu

Andrzejki to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dawniej wierzono , że 30 listopada to dzień , który otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. Obecnie Andrzejki to świetny pomysł na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Nasze przedszkolaki w środę 30 listopada przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw . Dzieci mogły poznać swoją przyszłość tą bliską –np. co dostaną od Mikołaja i tą daleką- kim będą w przyszłości. Nie zabrakło wróżb z bucikami oraz serc z imionami chłopców i dziewczynek. Była też wróżba dla pań  z obieraniem jabłka. Czy wróżby spełnią się – przyszłość pokaże . Ale pewne jest to , że przyniosły one wszystkim wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.


więcej w galerii


Dzień Misia

W tym roku Dzień Pluszowego Misia był obchodzony także w naszym przedszkolu. Dla dzieci było to wielkie wydarzenie, ponieważ w tym dniu każdy przedszkolak przyszedł w towarzystwie swojego ulubionego misia. Małe czy duże, nowe czy nieco zmęczone przytulaniem, wszystkie pluszaki były w centrum zainteresowania. Przedszkolaki opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach, tańczyły z nimi, śpiewały im piosenki, słuchały opowieści o innych misiach, rysowały je, rozmawiały o słynnych niedźwiadkach znanych z bajek, a przede wszystkim tuliły swoje maskotki. Po dniu pełnym wrażeń misie i ich właściciele wrócili do swoich domów, by znowu przytulić się przed zaśnięciem.


więcej w galerii


 „ Pasowanie na starszaka i przyjaciół  Kubusia Puchatka”

Pasowanie na starszaka w Przedszkolu Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie  było sporym wydarzeniem dla dzieci6letnich.
Dzieciaki w galowych strojach, z dumą recytowały wiersze, śpiewały piosenki , a także z uśmiechem na buzi odpowiadały na trudne „egzaminacyjne” pytania. Zaprezentowały również dwa tańce oraz inscenizację pt. „ Na straganie. Wzruszeni rodzice nagradzali gromkimi brawami swoje pociechy.

W młodszych grupach dzieci również brały udział w różnych konkurencjach, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, oraz musiały wykazać się umiejętnościami zdobytymi w przedszkolu. Po czym zostały uroczyście pasowane na „Maleństwo”, „Sowę”, oraz „Prosiaczka”. Każdemu nowemu członkowi naszej małej społeczności został wręczony dyplom oraz upominki.  Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.


więcej w galerii


„ W krainie świątecznych ozdób”

Dzieci 6 letnie z Przedszkola nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła! Następnie zaproponowano nam warsztaty plastyczne, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem oraz bombki, które wcześniej same ozdabiały. Wycieczkę zorganizowały nauczycielki Agnieszka Bosowska – Maciejewska i Ewa Liszka


więcej w galerii


13 X 2016 r w Przedszkolu Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Spędziliśmy go wśród życzeń, podziękowań i nagród. najpiękniejsze były te od dzieci w postaci piosenek, wierszy i rysunków.


więcej w galerii


Święto drzewa”

 Październik jest miesiącem, w którym szczególnie pamiętamy o drzewach. Wiedzą o tym dzieci z Przedszkola Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie. 17 X 2016 r. uroczyście obchodziliśmy swięto drzewa. Każda grupa wykonywała w ogrodzie zadania związane z wyznaczonym drzewem: odnalezienie drzewa, zaobserwowanie przebarwienia liści oraz stanu drzewa. Każdy mógł dotknąć drzewa, posłuchać jego szumu, zebrać kolorowe liście, zobaczyć wiatr w gałęziach. Dzieci słuchały wierszy o drzewach i śpiewały im ulubione piosenki. Na zakończenie wspólnie z p. dyrektor zasadziliśmy w ogrodzie nowe drzewo - jodłę kalifornijską.


więcej w galerii


 Spotkanie z Policjantami

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami, podczas którego dzieci wysłuchamy pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas podróży, oraz zabaw na powietrzu. Następnie Panowie policjanci, wraz z dziećmi udali się na pobliskie przejście dla pieszych i zaprezentowali, jak należy bezpiecznie korzystać z pasów.


więcej w galerii


Sprzątanie Świata to nie tylko międzynarodowa akcja, ale przede wszystkim doskonała lekcja poszanowania środowiska. Wiedzą o tym dobrze dzieci z Przedszkola Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie, które razem ze swoimi nauczycielkami porządkowały teren wokół przedszkola, pobliskie osiedle oraz krasnostawski rynek. Hasło tegorocznej akcji "Podaj dalej... drugie życie odpadów" nie jest dla nas nowe, bo od dawna segregujemy odpady do odpowiednich pojemników lub wykorzystujemy je w pracach plastycznych.
Akcja Sprzątanie Świata była dla nas okazją do inauguracji działań przedszkolnego klubu ekologicznego "Tęczowa drużyna" w nowym roku szkolnym.

 


więcej w galerii


ROK SZKOLNY 2016/2017

 

Dnia 28.06.2016 uroczyście pożegnaliśmy panią Anię Kalinowską-  pracownika do prac lekkich, która bardzo długo pracowała w naszej placówce. Pani Ania odeszła na zasłużoną emeryturę,  jeszcze raz cały personel życzy dużo zdrowia i odpoczynku.


więcej w galerii


Z Mamą i Tatą żegnamy przedszkole w grupie „Sowy”

Dnia 22.06.2016r odbyło się uroczyste zakończenie roku połączone z dniem Rodziców, w grupie „Sowy”. Wszyscy żegnaliśmy starszaki, które od września pójdą do szkoły, a także świętowaliśmy Dzień Mami i Taty. Dzieci zaprezentowały część artystyczną dla swoich rodziców, oraz wierszem i piosenką podziękowały za pobyt w przedszkolu, życząc wszystkim miłych wakacji. Jeszcze raz życzymy pierwszoklasistom samych sukcesów w szkole!


więcej w galerii


„ Przedszkolaki pamiętają o swoich rodzicach”

 W czerwcu dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie  świętowały Dzień Mamy i Taty. Rodzicom towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech.  Wszyscy z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Panowała serdeczna i rodzinna atmosfera


więcej w galerii


„Siedzisz wygodnie?...to posłuchaj…”

20.06.2016r w Krasnostawskim Domu Kultury Miało miejsce czytanie bajek Jana Brzechwy przez znane osoby m. in. przez Panią Burmistrz Hannę Mazurkiewicz. W części artystycznej wystąpiły dzieci z grupy „Króliczki’.


więcej w galerii


Piknik Rodzinny

Dnia 10.06.2016r odbył się w naszym przedszkolu Piknik Rodzinny. Na dzieci i rodziców czekało mnóstwo atrakcji, był dmuchany zamek, loteria fantowa, kącik sportowy, malowanie twarzy, oraz zabawy przy muzyce z Panem Adamem. Wszyscy mieli okazję spróbować pysznych dań i ciast. Panowała miła i wesoła atmosfera.


więcej w galerii


„Sowy” w Sali zabaw „Uśmiech Smyka”

W czerwcu dzieci z grupy „Sowy” wybrały się do Sali Zabaw, aby się wspólnie pobawić i skorzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji. Przedszkolaki bawiły się na konstrukcji zabawowej z przeszkodami, oraz w kąciku malucha, gdzie korzystały z basenu z piłeczkami, oraz innych zabawek. Było również malowanie dzieciom tatuaży na rękach. Dziękujemy Państwu Szostak, rodzicom Agatki, która uczęszczała do naszej grupy za przemiłą gościnę.


więcej w galerii


Czerwiec 2016

Słoneczne ,,Maleństwa” Dzieci trzyletnie z Przedszkola Nr4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie dnia 18 maja 2016r. obchodziły ,,Dzień Słońca”.  Tego dnia wszystko było w kolorze żółtym. Dzieci poznały opowieść pt. ,,Bajka o żółtej kredce”, poszukiwały zabawek w kolorze żółtym, rozwiązywały zagadki o żółtych owocach na zakończenie wykonały żółte słoneczka z papieru, którymi ozdobiły swoją salę.  Dzień Słońca był dla dzieci bardzo twórczy i kreatywny, wszystkim towarzyszyła radość i dobre samopoczucie.


więcej w galerii


„ Optymistyczny dzień w przedszkolu”

 

Dnia 12.05.2016r. w Przedszkolu Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbył się „ Dzień optymizmu”. Z uwagi na fakt , że przedszkole ubiega się o certyfikat Przedszkola Optymistycznego zorganizowano szereg działań. Punktem wyjścia było wspólne spotkanie dzieci i nauczycielek w celu nawiązania do tematu spotkania. Dzieci poznały optymistyczny wiersz, nauczyły się optymistycznego hasła oraz bawiły się przy piosence pt. „ Szczęście jest tak bardzo blisko”. Każda grupa otrzymała „ kamień optymizmu”, z którym wszyscy wyruszyli na spacer ulicami miasta wręczając napotkanych przechodniom uśmiechnięte buźki z tekstem optymistycznego przesłania.

Spotkanie zorganizowały i prowadziły nauczycielki Ewa Liszka i Edyta Grzesiak.


więcej w galerii


Wycieczka do Pawłowa

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w wyciecze do Pawłowa na warsztaty garncarskie. Podczas pobytu w muzeum dowiedziały się o historii garncarstwa, oraz obejrzały eksponaty wykonane z gliny. Odbył się również pokaz wykonywania garnków z gliny. Dzieci zjadły pysze kiełbaski z ogniska  i chociaż zmęczone, ale zadowolone wróciły do przedszkola.


więcej w galerii


 Wycieczka do straży

Dzieci z całego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Krasnymstawie. Podczas spotkania dowiedziały się na czym polega praca strażaka, oraz jakie narzędzia są potrzebne do wykonywania jego pracy. Każde dziecko obejrzało od środa samochód strażacki. Największą atrakcją był przejazd podnośnikiem strażackim. Dzieci w wesołych nastrojach wróciły do przedszkola.


więcej w galerii


 W związku z tym, że Przedszkole Nr 4 im. Kubusia Puchatka jest placówką o profilu ekologicznym , odbył się Miedzyprzedszkolny konkurs piosenki ekologicznej pt „Śpiewające ekoludki”, oraz  Międzyprzedszkolny turniej wiedzy ekologicznej pt. „ Eko – planeta”. W spotkaniach uczestniczyły dzieci z krasnostawskich przedszkoli. Przedszkolaki miały za zadanie zaprezentować wiersz i piosenkę o tematyce ekologicznej, oraz wykonać plakat na temat ochrony środowiska. Wszystkie dzieci wykazały się ogromnym talentem wokalnym, oraz plastycznym, a także wiedzą na temat ekologii, oraz  ochrony środowiska. Każda grupa otrzymała dyplom uczestnictwa oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Krasnystaw. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.


więcej w galerii


Kwiecień /Maj

Powitanie wiosny

Dnia 21 marca dzieci z naszego przedszkola powitały wiosnę. Kolorowym korowodem wyruszyły na rzekę Wieprz, aby pożegnać zimę i powitać nową porę roku – wiosnę. Każde dziecko tego dnia przyniosło kolorowy kwiat z bibuły, albo balonik, a panie przygotowały gaik i hasło ekologiczne. Żegnaj zimo! Witaj wiosno!


więcej w galerii


 

 Dzień wody

W grupie „Sowy”, oraz „Prosiaczki” odbył się dzień wody. Tego dnia panie rozmawiały z dziećmi o wodzie, jak należy ją oszczędzać, oraz jak jest ważna w naszym życiu. Odbyły się również eksperymenty z wykorzystaniem wody, oraz zabawy ruchowe.


więcej w galerii


 Dzień Otwarty

Dnia 16 maca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty. W naszych progach zagościły dzieci, które od września będą uczęszczać do naszego przedszkola. Na przyszłych przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji, dzieci zwiedziły każdą salę w przedszkolu, oraz obejrzały teatrzyk w wykonaniu aktorów. Miały również okazję spróbować pysznego przedszkolnego obiadu, oraz bawiły się w naszym pięknym ogrodzie przedszkolnym. Panowała miła atmosfera.


więcej w galerii


Dzień Życzliwości

W związku z tym, że jesteśmy Optymistycznym Przedszkolem, w miesiącu marcu odbył się dzień życzliwości. Wszystkie dzieci zebrały się na sali gimnastycznej, aby się wspólnie pobawić przy muzyce, oraz ustalały co to znaczy „być życzliwym”. Przedszkolaki odgadywały także zagadki i quizy o dobrym i życzliwym zachowaniu. Na zakończenie każde dziecko dostało do ozdobienia order życzliwości.


więcej w galerii


Dzień Kobiet

8 marca to dzień, w którym w sposób szczególny pamiętamy o wszystkich Kobietach małych i dużych. Nasze przedszkolaki podtrzymują tradycje związane z tym świętem. Na pięknie  udekorowanej kwiatami sali gimnastycznej zebrały się wszystkie dzieci i kobiety pracujące w naszym przedszkolu . Każda grupa  przygotowała program artystyczny, dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze dla pań. Na koniec spotkania prowadząca uroczystość Ewa Szewczak złożyła wszystkim paniom życzenia, a chłopcy z grupy Sowy wręczyli tulipany, które przywołały zapach nadchodzącej wiosny.

 


więcej w galerii


Marzec 2016

 

Walentynkowy Dzień Kubusiowej Piosenki

Dnia 12.02.2016r dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w spotkaniu integracyjnym z okazji Walentynek. Honorowym gościem był Kubuś Puchatek. Dzieci zaprezentowały dla miłego gościa piosenki, oraz wręczyły walentynkę. Przedszkolaki poznały historię powstania Walentynek, rozwiązywały zagadki i rebusy, wspólnie i wesoło bawiły się z znane zabawy ruchowe. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze.


więcej w galerii


W baśniowym królestwie…

Właśnie pod takim hasłem w dniu 8.02.2016r odbył się bal karnawałowy. Sala przedszkolna zmieniła się w bajkowe, kolorowe królestwo, a przepięknie przebrane przedszkolaki dumnie prezentowały swoje stroje. Było radośnie kolorowo i wesoło. Na naszym balu pojawili się także rodzice, którzy chętnie tańczyli i bawili się ze swoimi dziećmi. Dzieci rozbawiał pan Adam, który przygotował dla przedszkolaków mnóstwo zabaw i konkursów przy muzyce. Odwiedził nas także gość specjalny Święty Mikołaj, który radośnie tańczył z dziećmi, pytał czy wszystkie były grzeczne, ponieważ przywiózł dla każdego prezent. Panowała miła i wesoła atmosfera, wszyscy się świetnie bawili.


więcej w galerii


Luty 2016     

                                                                                                                     Kochamy Was kochamy Całym sercem

W każdej  grupie wiekowej odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie i babcie licznie przybyli na uroczystość. Dzieci przygotowały część artystyczną. Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta. Przedszkolaki śpiewały piosenki oraz zaprezentowały Jasełka . Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. I za rok znów się spotkamy z naszymi miłymi dziadkami.


więcej w galerii


Styczeń 2016

 

Zawody sportowe

Dzieci z grupy „Sowy” i „Króliczki” zostały zaproszone na zawody Mikołajkowe organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z każdą konkurencją i w nagrodę otrzymały pamiątkowy dyplom i nagrody. Panowała miła atmosfera.

 


więcej w galerii


Mikołaj w przedszkolu

Wizyta Św. Mikołaja to dzień długo oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia odbyły się wspólne zabawy integracyjne na sali gimnastycznej, podczas których przybył długo oczekiwany gość Św. Mikołaj, który tańczył i bawił się z dziećmi przy wesołej muzyce. Następną atrakcją był pokaz cyrkowy w wykonaniu artystów. Następnie Mikołaj odwiedził dzieci w salach, gdzie chwilę z nimi porozmawiał a przedszkolaki w ramach wdzięczności za wizytę zaśpiewały Mikołajowi piosenkę.


więcej w galerii


Spotkania wigilijne

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejszy czas , pełen radości i rodzinnego ciepła. W taki świąteczny nastrój wprowadziły swoich rodziców dzieci z każdej grupy wiekowej. Zaprezentowały one specjalny program bożonarodzeniowy. Po występie dzieci podzieliły się opłatkiem ze swoimi paniami i rodzicami, składając sobie życzenia. Wspólnie spędzony czas upłynął w miłej, przyjemnej i nastrojowej atmosferze.


więcej w galerii


Grudzień 2015

Andrzejki w przedszkolu

27 listopada dzieci z naszego przedszkola przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Panie przebrane za śnieżynki przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość. „Hokus – pokus, czary –mary ,aby wróżby się spełniły złóżmy dary”- po tym zaklęciu każde dziecko pomyślało sobie marzenie i wrzuciło grosik do miski z wodą. Przedszkolaki dowiedziały się jaki będą wykonywać zawód w przyszłości, dokąd udadzą się w podróż, poznały też magiczną moc kolorów. Nie zabrakło wróżby z bucikami oraz serca z imionami chłopców i dziewczynek.  Czas między wróżbami urozmaicały zabawy z dziecięcego repertuaru. Andrzejkowe wróżby i zabawy dostarczyły dzieciom wielu niezwykłych emocji i przeżyć.


więcej w galerii


Dzień Pluszowego Misia

W dniu 26.11.2013r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Imprezę przygotowała i prowadziła Ewa Torbiczuk.


więcej w galerii


Pluszowy Miś w Niepublicznym Przedszkolu dla Dzieci Niepełnosprawnych

Przedszkolaki z grupy „Sowy” zostały zaproszone na Dzień Pluszowego Misia przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Lubańkach. Wszyscy się świetnie bawili przy wesołej „misiowej” muzyce. Były tańce i zabawy z Kubusiem Puchatkiem, który przybył na spotkanie. Panowała miła, serdeczna i wesoła atmosfera.


więcej w galerii


Dzień otwarty z Zespole Szkół nr 1

Dzieci z grupy „Sowy” i „Króliczki” zostały zaproszone na dzień otwarty do sąsiadującej z naszym przedszkolem szkoły. Miały okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu uczniów pt „Pożegnanie jesieni”, oraz zwiedzały mury szkoły. Wszystkim bardzo podobały się  zajęcia pokazowe w planetarium, oraz w klasie gdzie odbyły się pokazy różnych eksperymentów. Dzieci pełne wrażeń i uśmiechu na twarzy wróciły do przedszkola.


więcej w galerii


Festiwal Patriotyczny

Czteroosobowa delegacja dzieci z grupy Sowy reprezentowała nasze przedszkole na Festiwalu Patriotycznym zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Specjalne dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie. Nasze przedszkolaki zaprezentowały piosenkę „Przybyli ułani”. Uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplom.


więcej w galerii


Jeszcze raz na ludowo

Dzieci z grupy Sowy wzięły udział w Przeglądzie twórczości dziecięcej pod hasłem  „ Jeszcze raz na ludowo” zorganizowanym przez Przedszkole Nr 5 w Krasnymstawie. Przedszkolaki zaprezentowały piosenkę „ W moim ogródeczku” i taniec przy piosence „ Nazywają mnie poleczka”. Po zakończonych występach dzieci otrzymały nagrody oraz dyplom.


więcej w galerii


Pasowanie

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola, listopadzie każda grupa została pasowana na przyjaciela Kubusia Puchatka. Dzieci prezentowały  swoje umiejętności recytatorskie, wokalne ,taneczne. Rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania zadawane przez nauczycielki. Po części artystycznej  nastąpiło uroczyste przyrzeczenie. Dzieci obiecały zawsze się uśmiechać, słuchać swoich pań, zjadać całe śniadanie, bawić się w zgodzie z kolegami oraz pilnie się uczyć, by rodziców nigdy nie zasmucić.

By tradycji stało się zadość pani dyrektor Agnieszka Guz  pasowała każde dziecko na przyjaciela Kubusia Puchatka („Maleństwo”, „Prosiaczka”, „Sowę”, oraz „Króliczka”.  Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz drobny upominek.


więcej w galerii


Zabawy z Kubusiem Puchatkiem

17 listopada nasze przedszkole odwiedził Kubuś Puchatek, który w sali gimnastycznej bawił się razem z dziećmi. Były zagadki o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach, quiz wiedzy o Stumilowym Lesie, grupowe układanie puzzli. Wspólnie z Kubusiem  Puchatkiem dzieci wesoło bawiły się przy znanych przedszkolakom piosenkach.


więcej w galerii


„ Listopadowy sposób na nudę”

Dzieci z  grupy „ Króliczki” z Przedszkola nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie znalazły sposób na listopadowa pogodę.  Dnia 16.11.2015r. wybrały się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty kulinarne w pizzerii Dominium w Plazie. Przedszkolaki poznały ,w jaki sposób przyrządza się wspaniałą pizzę oraz same mogły wybrać sobie  składniki do jej wykonania. Następnie wspólnie spożywały zaprojektowane przez siebie przysmaki. Po obfitej uczcie dzieci udały się na spacer po Lubelskiej Starówce. Podziwiały stare , barwne kamieniczki, odwiedziły Lubelską Katedrę oraz Zamek w Lublinie. Ostatnim punktem programu wycieczki przedszkolaków była wizyta w starej drukarni. Dzieci wysłuchały  historii powstania papieru oraz miały możliwość obejrzeć  urządzeń „ żywych” i sprawnych do dzisiaj , na których drukowano książki i czasopisma. To był bardzo udany i wspaniały dzień spędzony wspólnie razem na wycieczce.

Wycieczkę zorganizowały nauczycielki:                                                   Ewa Liszka i Agnieszka Bosowska – Maciejewska.


więcej w galerii


Wyjście na cmentarz

Dzieci z grupy „Sowy” i „Króliczki” dnia 3 listopada wybrały się na cmentarz.  Celem spaceru było  oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie, oraz zapasienie zniczy na ich grobach. Pogoda była słoneczna, więc obeszliśmy cmentarz dookoła, oglądaliśmy groby świątecznie ustrojone, zniczami, kwiatami i wieńcami


więcej w galerii


Listopad 2015

 

Urodziny Kubusia Puchatka

W piątek, 16 października, dzieci z Przedszkola Nr4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie świętowały Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka. Urodziny Kubusia Puchatka przypadają na 14 października, co wiąże się z rocznicą pierwszego wydania w Anglii książeczki Alana A. Milne`a „Kubuś Puchatek”. Tego dnia dzieci z naszego przedszkola, które są miłośnikami misia o „Bardzo małym rozumku a złotym sercu” przyszły odświętnie ubrane. W trakcie przyjęcia dzieci bawiły się wspólnie z solenizantem, rozwiązywały zagadki ze Stumilowego lasu. Nie zabrakło też wspólnie odśpiewanego sto lat oraz życzeń i prezentów przygotowanych przez poszczególne grupy. Na koniec zabawy jak na urodziny przystało wjechał Kubusiowy tort z ognistymi fontannami. Tort przygotowany został przez nasze panie kucharki Justynę i Elę. Tort choć marchewkowy smakował wyśmienicie.


więcej w galerii


Dzień Marchewki

21 października dzieci z grupy Sowy obchodziły Dzień Marchewki. W tym dniu każde dziecko zrobiło opaskę na głowę z marchewką. Były marchewkowe zabawy ruchowe i quizy. Dzieci za pomocą różnych zmysłów: dotyku , smaku, węchu rozpoznawały marchewkę i inne warzywa. Wszyscy uświadomili sobie, że marchewka ma dużo witamin i aby być zdrowym najlepiej spożywać marchewkę na surowo. Dzieci chętnie jadły umyte, obrane i pokrojone przez siebie marchewki. Wszyscy wesoło bawili się przy piosence „ Urodziny marchewki”


więcej w galerii


DEN

 Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie uroczyście obchodzono 15 X 2015 r. pani Dyrektor Agnieszka Guz rozpoczęła uroczystość od wręczenia pracownikom nagród. Ten dzień obfitował w wiele niespodzianek, ale najpiękniejsze były życzenia i laurki od dzieci: życzenia wypowiedziane, zaśpiewane i zatańczone. Takie  "prezenty" od dziecięcych serc są dla nas nauczycieli najpiękniejszym podziękowaniem za ciężką pracę. Uroczystość przygotowała Danuta Perestaj.


więcej w galerii


Magiczna wycieczka przedszkolaków

Dzieci z grupy IV „ Króliczki” pojechały na wycieczkę do „ Magicznych Ogrodów” w Janowcu. Przekraczając bramę tego wspaniałego miejsca dzieci stanęły u progu niezwykłego świata, zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Przedszkolaki powitał piosenką mieszkający w drzewie skrzat. Wśród kwitnących krzewów, kwiatów i pięknej roślinności dzieci mogły zobaczyć niezwykle istoty: wróżki Smużki, magiczne ptaki, Krasnoludy , gąsienice oraz skrzaty Bulwiaki i psotliwe Mordole. Dzieci wędrowały wśród szumiących wodospadów i strumieni. W bajkowej scenografii odkrywały place zabaw, miejsca wypoczynku i tajemnic. Każda kraina oferowała inne atrakcje, które zostały zaplanowane tak, aby rozwijać wyobraźnię dziecka. Przedszkolaki płynęły tratwą, kręciły się na karuzeli, jechały ciuchcią , bawiły się w domku krasnoludków , budowały z ogromnych klocków lego wspaniałe budowle. Radości i wspaniałej zabawy nie było końca, Dzieci nie chciały wracać do przedszkola i ze smutkiem żegnały to magiczne miejsce . Zapowiedziały że jeszcze kiedyś tam powrócą.

Wycieczkę zorganizowały nauczycielki: Ewa Liszka i Agnieszka Bosowska – Maciejewska.


więcej w galerii


Wycieczka do ZOO

Z początkiem października dzielne "Prosiaczki" z Przedszkola Nr 4 im. Kubusia Puchatka zorganizowały wyprawę do krainy dzikich i drapieżnych zwierząt. jednym słowem pojechały na wycieczkę do ZOO z Zamościu. 4-latki nie tylko obserwowały zwierzęta ale dowiedziały się również wiele o ich zwyczajach, trybie życia i sposobie odżywiania. dobrze, że od zwierząt oddzielały nas grube kraty i szyby, bo wyprawa mogłaby się skończyć niezbyt wesoło. Wycieczkę do ZOO zorganizowała Danuta Perestaj.


więcej w galerii


Spotkanie z policjantem

Na zaproszenie  dzieci i nauczycieli przybyli do naszego przedszkola policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych zgromadziły się w salach, aby powitać niecodziennych gości. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta oraz utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy. Następnie dzieci wraz z policjantami udały się na pobliskie skrzyżowanie by w praktyce sprawdzić swoje umiejętności z bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.  Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie wozu policyjnego. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy  dzieci  zaśpiewały policjantom piosenkę. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasad bezpieczeństwa , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!


więcej w galerii


Święto drzewa

 9 X 2015 r. klub ekologiczny "Tęczowa drużyna" z Przedszkola Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie z okazji święta drzewa zorganizował podchody w Stumilowym Lesie. wszystkie zadania były oczywiście związane z drzewami (nazwy, owoce, nasiona, liście, itp). Zagadki, piosenki i wierszyki dla poszczególnych grup również dotyczyły drzew. Na zakończenie obchodów święta drzewa przedszkolaki wspólnie zasadziły w swoim ogrodzie dąb podarowany przez leśników.
Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Krasnystaw za udostępnienie tereny szkółki w lesie Borek oraz podarowanie sadzonki drzewa. Wycieczkę do lasu zorganizowały: Danuta Perestaj i Agnieszka Bosowska - Maciejewska.


więcej w galerii


Październik 2015

 

Wycieczka do biblioteki

Dzieci z gr „Króliczki” i „Sowy” zostały zaproszone do Biblioteki Dla Dzieci w Krasnymstawie. Podczas spotkania pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę, oraz opowiedziała jak należy zapisać się do biblioteki i wraz z rodzicami wypożyczać książki. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.


więcej w galerii


Sprzątanie świata

W ramach tegorocznej edycji kampanii dzieci z „Klubu ekologicznego” działającego przy Przedszkolu Nr4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie zaprosiły swoje koleżanki i kolegów z przedszkola do wspólnego sprzątania naszej planety. Na początek, w holu przedszkola, wywiesiły plakat który miał zachęcić przedszkolaków i ich rodziców do przyłączenia się do wspólnego sprzątania świata oraz do selektywnej zbiórki odpadów. Następnie 24 września zaopatrzone w  rękawice ochronne i worki z zaangażowaniem przyłączyły się do akcji Sprzątanie świata. Najmłodsza grupa wiekowa „ Maleństwa” wspólnie ze swoimi paniami porządkowała pobliski plac zabaw. Czterolatki z grupy „Prosiaczki” zajęły się porządkowaniem terenu wokół przedszkola oraz ulicy PCK. Zebrane śmieci posegregowały i umieściły w odpowiednich workach. Pięciolatki z grupy „Sowy”  i  grupa „Króliczki” wyruszyła, by posprzątać park miejski. Jak widać po zebranych śmieciach,  nie do wszystkich ludzi dotarł apel, aby dbać o swoje środowisko. Pewnie upłynie jeszcze wiele czasu, nim ludzie zrozumieją, jak ważnym jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości. Tego dnia nie byliśmy jedynymi, którzy dbali o czystość środowiska. Po drodze dzieci spotkały panów, którzy zajmują się wywożeniem śmieci, dzięki czemu na żywo mogły zobaczyć w jakich workach przewozi się posegregowane śmieci i czy mieszkańcy Krasnegostawu  rzeczywiście na co dzień segregują odpady.

      Cała akcja „ Sprzątania Świata zakończyła się spożywaniem pysznych kiełbasek   z grilla,  które za sponsorował  nam Urząd Miasta. Dzięki tego typu akcjom przedszkolaki  rozumieją potrzebę ochrony środowiska oraz zachowania porządku, w miejscu, gdzie przebywają. 

 

Wrzesień 2015

 

Zakończenie roku „Sówek”

Dzieci z grupy „Sowy” uroczyście pożegnały mury przedszkola. Przedstawiły program artystyczny, podczas którego zaprezentowały wierszyki i piosenki. Na spotkaniu gościli rodzice, pani dyrektor Agnieszka Guz, siostra Dorota, oraz pani, która uczyła dzieci języka angielskiego. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, oraz upominek w formie książki.  Panowała miła i rodzinna atmosfera.


więcej w galerii


Międzygrupowy konkurs ekologiczny

Dnia 14 maja odbył się Międzygrupowy konkurs wiedzy ekologicznej.  Celem konkursu było utrwalenie wiedzy o zwierzętach, roślinach, oraz o segregacji śmieci. Na wstępie dzieci z grupy „Sowy” przedstawiły inscenizację pt „Mali miłośnicy przyrody”, następnie wybrano po 3 przedstawicieli z każdej grupy. Przedszkolaki wzięły udział z zadaniach konkursowych tj rozwiązywanie zagadek, układanie puzzli, wybieranie prawidłowej odpowiedzi. Każda grupa zaprezentowała piosenkę ekologiczną. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki złożyły ekologiczne ślubowanie, następnie pani dyrektor Agnieszka Guz wręczyła pamiątkowe dyplomy, oraz upominki. Spotkanie przygotowały i prowadził Ewa Torbiczuk i Ewa Szewczak


więcej w galerii


Pierwsze obrady Optymistycznego Sejmu

Realizując program Optymistyczne Przedszkolne, dzieci z naszego przedszkola, uczestniczyły w sejmowej debacie na temat ustaw, które chciałyby wprowadzić do życia przedszkola. Optymistyczna Izba z całą powagą odśpiewała Hymn Polski, a obrady Sejmu otworzył Marszałek, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem obrad. Pani Agnieszka Bosowska- Maciejewska przypomniała wszystkim zgromadzonym co to jest sejm, debata, prawo i głosowanie. Kiedy wszystkie zagadnienia zostały wyjaśnione Marszałek Sejmu trzykrotnym uderzeniem laski marszałkowskiej rozpoczął obrady. Przedszkolaki z każdej grupy przedstawiły swój projekt ustawy, a pani dyrektor przedszkola Agnieszka Guz zatwierdzała uchwałę, lub ją odrzucała. Podczas debaty sejmu swoją obecnością zaszczyciły nas również pani księgowa Wanda Zaprawa, oraz pani kucharka Justyna Daczka. Każda z pań zabrała głos w prawach finansów, oraz żywienia.  


więcej w galerii


 Z wizytą w szkole

Dzieci z grupy „Sowy” zostały zaproszone na lekcję do dzieci z kl I ze Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie. Podczas spotkania dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, których tematem była „Wiosenna łąka”. Pełne wrażeń i zadowolenia wróciły do przedszkola. Celem wycieczki było bliższe poznanie szkoły, do której będą już nie długo uczęszczać.


więcej w galerii


Wizyta Dzieci z Niepublicznego przedszkola w Krasnymstawie

6 maja dzieci z gr „Sowy” odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego przedszkola. 5 latki przedstawiły ekologiczną inscenizację, a następnie zaprosiły wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w sali. Przedszkolaki wspólnie układały klocki, oglądały książeczki i bawiły się w kąciku. Panowała miła i wesoła atmosfera.


więcej w galerii


Z wizytą na lotnisku

Dnia 20.05.2015r. dzieci z gr. „ Prosiaczki” wybrały się na wycieczkę na Port lotniczy w Świdniku.. Po przybyciu na miejsce dzieci dowiedziały się że na lotnisku obowiązują ścisłe zasady bezpieczeństwa. A każdy kto chce wejść na płytę lotniska musi przejść kontrolę osobistą. Przedszkolaki zobaczyły także miejsce odprawy bagażowej ,a pan przewodnik  wyjaśnił co można wnosić, a czego nie na pokład samolotu. Dzieci rozwiązywały również zagadki z zakresu lotnictwa zadawane przez pracownika lotniska.  Miały możliwość zobaczyć również wystawę starych motocykli.  Jednak niewątpliwie największą atrakcją było lądowanie  i start samolotu pasażerskiego. Dzieci  wracały do przedszkola zmęczone, ale z uśmiechem na ustach. Wycieczkę zorganizowały nauczycielki : Ewa Liszka i Danuta Kubina.


więcej w galerii


„ Przedszkolaki Kochanym Rodzicom”

W maju dzieci z każdej grupy wiekowej  świętowały Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji przygotowały  piękną część artystyczną. Prezentowany program  artystyczny u  wielu mam i tatusiów  wywołał uśmiech a czasem nawet łzy autentycznego wzruszenia. By ten dzień rodzice na długo zapamiętali, dzieci samodzielnie wykonały dla nich upominki. Wręczone po występie oraz szczery uścisk ukochanej mamy i taty były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsi na całym świecie. Po występach dzieci  nadszedł czas na miłe spędzenie chwil ze swymi pociechami na oraz luźne  rozmowy pomiędzy rodzicami przy zorganizowanym dla nich poczęstunku. Dla przedszkolaków impreza ta była znakomitą okazją, aby zaprezentować się ze swej jak najlepszej strony oraz pochwalić się swym talentem, muzycznym, plastycznym, recytatorskim i tanecznym.  Te krótkie chwile spędzone z rodzicami z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno rodziców  – szczęśliwych i dumnych ze swych pociech oraz dzieci, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte.


więcej w galerii


„ Dzień Optymizmu z Kubusiem Puchatkiem”

Dnia 22 05.2015r. w Przedszkolu Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbył się Dzień Optymizmu. Tego dnia dzieci przyszły ubrane do przedszkola w kolorach tęczy. Przedszkolaki bawiły się przy muzyce. Każda grupa wiekowa przygotowała optymistyczny okrzyk. Tego dnia nie zabrakło również najmilszego gościa Kubusia Puchatka, który odwiedził dzieci i razem z nimi bawił się w różne zabawy integracyjne. Jednym z punktów uroczystości była nauka optymistycznego hymnu i poznanie optymistycznych złotych myśli. Uroczystość zakończyła się wyjściem dzieci ze wszystkich grup wiekowych na spacer i rozdawaniu  przechodniom kwiatków i słoneczek -  symboli optymizmu. Wszyscy tego dnia byli bardzo zadowoleni i pełni radości, jak na prawdziwych optymistów przystało. Uroczystość prowadziła nauczycielka Ewa Liszka.


więcej w galerii


Wycieczka do Straży

Dnia 7 maja dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Krasnymstawie.  Dzieci zwiedziły budynek, dowiedziały się na czym polega praca strażaka, obejrzały również pojazdy, oraz sprzęt strażacki. Najwięcej emocji wzbudziła przejażdżka podnośnikiem. Wszystkie przedszkolaki wiedzą jaki jest numer alarmowy do straży pożarnej.  Dzieci pełne zachwytu i w dobrych humorach wróciły do przedszkola.


więcej w galerii


Cyrk w przedszkolu

Nasze przedszkole odwiedził cyrk, podczas którego zabawny clown rozśmieszał i zachęcał do wykonywania śmiesznych sztuczek. Odbył się również pokaz sztuki akrobatycznej w wykonaniu artystki cyrkowej. Nie zabrakło także czworonożnego przyjaciela pieska, który pokonywał przeszkody. Dzieci nagrodziły artystów gromkimi brawami na znak że wszystkim  bardzo  się podobał występ.


więcej w galerii


MAJ 2015

 

„Dzień uśmiechu”

Chociaż w Przedszkolu Nr 4 im. Kubusia Puchatka zawsze jest wesoło, jeden dzień został wyjątkowo poświęcony uśmiechowi.  Uśmiech jest to niedrogi sposób na poprawienie naszego wyglądu, więc w tym dniu wszyscy wyglądali wyjątkowo przepięknie, a okazji do uśmiechu było niemało. Podczas spotkania integracyjnego wszyscy przesyłali sobie uśmiechy i pozdrowienia. Dzieci i nauczycielki prezentowały skecze i śmieszne scenki, a pani Danusia Perestaj zadbała o zabawy, które rozbawiły wszystkich, nawet największych ponuraków


więcej w galerii


 „Mieszkańcy łąki”

 

Z okazji obchodów Dni Ziemi nasze przedszkole zorganizowało Międzyprzedszkoly Turniej Ekologiczny. Dzieci z każdego przedszkola przygotowały prace plastyczne związane z tematyką turnieju, które zostały wyeksponowane w holu KDK. Następnie odbyła się uroczystość w Sali widowiskowej KDK z udziałem zaproszonych gości. Przedszkolaki prezentowały wiersze i piosenki, natomiast dzieci z naszego przedszkola bajkę pt „Śnieżka”. Na zakończenie pani dyrektor Agnieszka Guz wraz z przedstawicielem Nadleśnictwa Krasnystaw panem Krzysztofem Droździelem wręczyli nagrody i dyplomy. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie ochrony środowiska naturalnego.


więcej w galerii


 „Przyjaciel Ziemi”

 

23 kwietnia w odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Ekologicznej pod hasłem „Przyjaciel Ziemi”. Tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu panią Justynę Pawlas z Urzędu Miasta, panie dyrektorki z poszczególnych przedszkoli,  oraz dzieci 5 letnie wraz ze swoimi paniami. Przedszkolaki zaprezentowały piosenkę o tematyce ekologicznej, a 5 latki z naszego przedszkola również inscenizację pt. „Mali miłośnicy przyrody”. Na zakończenie spotkania  pani dyrektor Agnieszka Guz wraz z panią Justyną Pawlas wręczyły nagrody, oraz dyplomy. Serdecznie dziękujemy  pani Burmistrz Krasnegostawu - Hannie Mazurkiewicz za ufundowanie nagród dla dzieci. Podczas spotkania panowała miła i wesoła atmosfera. Uroczystość przygotowały nauczycielki Ewa Torbiczuk i Ewa Szewczak.

 


więcej w galerii


 Dzień Ziemi

 

Z okazji Dnia Ziemi wszystkie dzieci z naszego przedszkola wyruszyły barwnym korowodem na ulice naszego miasta, aby propagować hasła ekologiczne i zachęcać mieszkańców do ochrony środowiska. Po powrocie do przedszkola każda grupa wykonała prace plastyczne o tematyce ekologicznej.


więcej w galerii


"Nieznane i zapomniane instrumenty muzyczne", to spotkanie  podczas, którego artysta opowiedział nam z czego i jak są zbudowane poszczególne instrumenty. Dzieci poznały: kazu, drumlę, czuringę, gwoździówkę, dud, fujarkę słowacką, piłę muzyczną i natif – flet Indian południowoamerykańskich. Pan Andrzej pokazał, jakie piękne dźwięki kryje w sobie zwykły bączek, zrobiony z guzika - słuchając go, można było usłyszeć muzykę wiatru.  Przedszkolaki usłyszały również  niespotykane na co dzień brzmienie zwykłej piły ręcznej i trąbki zrobionej z tasiemki. Dzieci miły okazje dotknąć, zagrać na tych instrumentach. Spotkanie sprawiło im dużo radości.


więcej w galerii


Dzień na opak

 

1 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Dzień na Opak. Tego dnia nauczycielki zamieniły się z dzieci. Bawiły się wspólnie z przedszkolakami w kącikach zabaw, budowały z klocków, oraz uczestniczyły w zajęciach, które prowadziła pani woźna. Wszyscy się świetnie bawili, ten dzień był wyjątkowy i wesoły.


więcej w galerii


Dzień Czekolady

 

10 kwietnia odbył się Dzień Czekolady. Tego dnia wszyscy przyszli ubrani na brązowo. Były zabawy przy muzyce, oraz czekoladowe konkursy. Przedszkolaki degustowały różne rodzaje czekolady, malowały twarze kremem czekoladowym, oraz tworzyły papierowego ludzika z papierków po słodyczach. Wybrano także króla i królową czekolady. Tego dnia panowała wesoła atmosfera, wszyscy doskonale się bawili. Spotkanie przygotowała i prowadziła Ewa Torbiczuk.


więcej w galerii


 „Przedszkolaki w Mini Fabryce Słodyczy”

Dnia 16.04.2015r. dzieci 4 letnie z Przedszkola Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie pojechały na wycieczkę do Lublina. Odwiedziły najmniejszą w Polsce fabrykę słodyczy „ Cukier – Lukier”. Zobaczyły w jaki sposób produkuje się ręcznie cukierki, karmelki i lizaki o różnych smakach bez dodatku sztucznych barwników i konserwantów. Dzieci miały możliwość wykonania własnoręcznie swojego lizaka o dowolnym kształcie. W nagrodę za udział w pokazie otrzymały również cukierki. Tego dnia dzieci świetnie się bawiły i do przedszkola wróciły w słodkim, cukierkowym nastroju.Wycieczkę zorganizowały nauczycielki:  Ewa Liszka i Danuta Kubina.


więcej w galerii


Kwiecień 2015

 

 „Wielkanoc w tradycji polskiej”

 

30 marca dzieci z grupy „Sowy” wzięły udział w Festiwalu Wielkanocnym zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole dla Dzieci Niepełnosprawnych. Podczas spotkania  przedszkolaki zaprezentowały piosenkę ludową „W moim ogródeczku”, oraz wzięły udział w quizie o tematyce wielkanocnej. Następnie wszyscy wspólnie wykonywali palmy wielkanocne. Na zakończenie czekała na dzieci miła niespodzianka, czyli słodki poczęstunek. Wszyscy w wesołym  i świątecznym nastroju wrócili do przedszkola


więcej w galerii


Dzień Wody

 

Dnia 23.03.2015 w grupie „Sowy” obchodzony był światowy Dzień Wody. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na niebiesko, a na głowy wykonały sobie opaski z kropelką wody. Przedszkolaki podczas wykonywanych doświadczeń poznały zjawisko parowania i skraplania wody. Były również zagadki słowne i smakowe, zabawa badawcza „Co pływa, a co tonie”, zabawy pantomimiczne i z chustą animacyjną. Dzieci wiedzą, że należy oszczędzać wodę, oraz znają sposoby oszczędzania wody.


więcej w galerii


Dzień otwarty

 

Dnia 25 marca 2015 w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty. Nasi  przemili goście - czyli Dzieci wraz z Rodzicami  mieli okazję zwiedzić całe przedszkole, oraz plac zabaw. Dzieci mogły uczestniczyć na zajęciach w każdej grupie wiekowej. Przyszłe przedszkolaki mogły przenieść się do Afryki, zostać indianami, piratami, oraz marynarzami, najwięcej radości jednak przyniosła zabawa w kącikach zainteresowań. Wspólne rozmowy z Rodzicami pomogły nam lepiej poznać indywidualne potrzeby dzieci, oraz dały nam możliwość odpowiedzieć na wszystkie pytania naszych gości. Było nam bardzo miło poznać wszystkie Dzieci i Rodziców, a miłe wspomnienia wesołych zabaw pozostaną w naszej pamięci.


więcej w galerii


Witaj wiosno, wiosenko!

 

Dnia 20 marca dzieci z całego przedszkola wyruszyły nad rzekę Wieprz aby powitać nową porę roku – wiosnę. Kolorowym korowodem z gaikiem i  Marzanną na czele poszliśmy przegonić zimę. Żegnaliśmy ją głośnymi okrzykami i przywoływaliśmy wiosnę.


więcej w galerii


 Dzień kobiet

 

Choć oficjalnie święto obchodzone jest 8 marca ,a dzień ten wypadał  w niedzielę, uroczystość z okazji Święta Kobiet w Przedszkolu  Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie  zaplanowana została w poniedziałek 09.03.2015r. Tego dnia odbyło się uroczyste spotkanie dzieci i pracowników. Przedszkolaki zaprezentowały dla wszystkich Pań piosenki i tańce, oraz wręczyły życzenia i upominki. Natomiast chłopcy z grupy „Prosiaczki” przygotowali swoim koleżankom niespodziankę. Odświętnie ubrani  z tulipanem w rękach składali życzenia dziewczynkom. W dowód wdzięczności dzieci podarowały również wychowawczyniom kwiaty z  życzeniami: szczęścia, zdrowia i uśmiechu na twarzy. Tego dnia chłopcy byli bardzo mili i uprzejmi dla swoich koleżanek z grupy , zaś  dziewczynki czuły się szczęśliwe i adorowane.


więcej w galerii


Marzec 2015

Wycieczka do Biblioteki

Dzieci z grupy „Sowy” udały się na wycieczkę do Biblioteki dla dzieci w Krasnymstawie. Podczas spotkania z Panią Agnieszką, która pracuje w Bibliotece dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega wypożyczanie książek, oraz jak wygląda karta biblioteczna. Pani Agnieszka przeczytała także dzieciom opowiadanie, które się wszystkim bardzo podobało. Przedszkolaki miały także okazję obejrzeć różne książki, które znajdują się w bibliotece. Na zakończenie wręczono pani upominkowy kwiatek. Wycieczkę zorganizowała Ewa Torbiczuk


więcej w galerii


Kubusiowy Dzień Piosenki

 

24.02.2015r w przedszkolu odbyło się międzygrupowe spotkanie pod hasłem „Kubusiowy Dzień Piosenki”. Każda grupa zaprezentowała piosenkę. Dzieci w obecności Kubusia Puchatka rozwiązywały zagadki o przyjaciołach ze Stumilowego lasu, układały puzzle, a także naśladowały swojego grupowego przyjaciela. Wszyscy wesoło się bawili z Kubusiem. Spotkanie zorganizowała i prowadziła nauczycielka Ewa Szewczak.


więcej w galerii


Dnia 19.02.2015 dzieci 6 letnie z naszego przedszkola uczestniczyły w otwarciu wystawy powarsztatowej w Kdk-u pt „Wycinanka lubelska”. Dzieci zaprezentowały wiązankę przyśpiewek i tańców lubelskich. Za udział w warsztatach przedszkolaki  otrzymały dyplomy i nagrody.


więcej w galerii


„ Optymistyczne Walentynki u Kubusia Puchatka”

Dnia 17.02.2015r. w naszym przedszkolu odbyły się Walentynki . Była krótka  historia powstania walentynek, zabawy z kostką do gry, zabawy taneczne  przy muzyce., inscenizacja wiersza J. Brzechwy „ Żuk” oraz taniec nauczycielek ze swoją Walentynką - dzieckiem. Nie zabrakło również miłego gościa , czyli Kubusia Puchatka, który odwiedził przedszkolaki.  Tego dnia dzieci nauczyły się, że Walentynki to nie tylko serduszka . Tym co naprawdę się liczy jest życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi. Chcielibyśmy, aby atmosfera panująca w tym dniu trwała jak najdłużej. Zabawę walentynkową  zorganizowała i prowadziła nauczycielka Ewa Liszka.


więcej w galerii


Luty 2015

„ Kochamy was kochamy całym sercem” – „Dzień Babci i Dziadka” w przedszkolu

Pod koniec  stycznia w  Przedszkolu nr4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie w każdej grupie wiekowej  odbyły się jedne z najwspanialszych imprez. W te dni dzieci świętowały Dzień Babci i Dziadka. Wszystkie wnuki wraz z nauczycielkami przygotowały część artystyczną dla swoich babć i dziadków w podzięce za ich wielkie serce i dobroć. Uroczystości odbywały się w świątecznej i rodzinnej atmosferze. Dzieci bardzo cieszyły się widząc najukochańsze osoby, a dziadkowie i babcie były dumne ze swych pociech. Następnie wnuki wyraziły wdzięczność za trud i oddanie składając życzenia i wręczając własnoręcznie wykonane upominki. To były chwile które wywołały ogromną radość i wzruszenie. Babcie i dziadkowie poczuli się docenieni i wyróżnieni. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.


więcej w galerii


Wycieczka do zegarmistrza

W styczniu dzieci z grupy „Sowy” wybrały się na wycieczkę do zegarmistrza, aby poznać jego pracę, oraz obejrzeć zegary znajdujące się w zakładzie. Pan zegarmistrz w ciekawy sposób zaprezentował dzieciom zegary, a także dopowiedział na wiele pytań, które zadawały przedszkolaki. Wycieczka była związana z tematyką upływającego czasu, odmierzanego przez zegary.


więcej w galerii


Bajka o Czerwonym Kapturku

28 stycznia w naszym przedszkolu dzieci miały niezmierną przyjemność obejrzeć bajkę pt „Czerwony kapturek” w wykonaniu aktorów z teatru. Bajka była przedstawiona z humorystycznym akcentem, ale zawierała morał z wartościowym przesłaniem. Przedszkolaki były zachwycone występem.  Mamy nadzieje że aktorzy niebawem znów nas odwiedzą.


więcej w galerii


Tęczowy Bal w przedszkolu

16 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się niesamowita impreza – tęczowy bal przebierańców. W dniu balu w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci były przebrane za różnych bohaterów  z bajek. Można było spotkać księżniczki, królewny, oraz piratów, policjantów i wiele innych ciekawych postaci. Dzieci bawiły się wyśmienicie przy znanych piosenkach, oraz brały udział w wielu atrakcyjnych konkursach. Nie zabrakło także Świętego Mikołaja, który przyjechał do dzieci z prezentami. Przedszkolaki bawiły się i tańczyły z Mikołajem, a rodzice robili pamiątkowe zdjęcia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę gimnastyczną. Bal umożliwił dzieciom, rodzicom i personelowi spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem balu.


więcej w galerii


Koncert w Szkole Muzycznej

12 stycznia dzieci z całego przedszkola zostały zaproszone na koncert w Szkole Muzycznej w Krasnymstawie. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać wiele ciekawych instrumentów, oraz wysłuchały wielu młodych wykonawców. Wszystkim się  bardzo podobało i czekamy na następne zaproszenieJ


więcej w galerii


 Międzygrupowe jasełka

Dnia 15 stycznia „Prosiaczki” i „Sowy” zaprezentowały jasełka dla dzieci z całego przedszkola. Przedstawienia były wyjątkowe, dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role. Dzieci przedstawiły historię narodzin Dzieciątka  Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Na koniec panie życzyły wszystkim wszystkiego dobrego w Nowym Roku!


więcej w galerii


 Styczeń 2015

„Betlejemska opowieść" - spotkania wigilijne

Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść. Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia. To noc wyjątkowa, Jedyna, Niepowtarzalna,  Noc Bożego Narodzenia.

W grudniu zgodnie z tradycją w każdej grupie wiekowej odbyło się spotkanie wigilijne z rodzicami. W ciepłej, rodzinnej  atmosferze w blasku kolorowej choinki  dzieci zaprezentowały swoim  rodzicom świąteczny program artystyczny. Nie zabrakło  w nim wspólnego kolędowania z rodzicami, dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Rodzice byli wzruszeni jak i zachwyceni występami swoich pociech.   


więcej w galerii


 Wigilia przedszkolna

 Dnia 19 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne dla dzieci i pracowników przedszkola. Na początku zgodnie z tradycją został odczytany fragment Pisma Świętego. Następnie wszyscy zaśpiewali kolędę i złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt. Po życzeniach wszyscy zasiedli do stołu, by spożyć wigilijne potrawy. Nie zabrakło barszczyku z uszkami, ryby, oraz makowca. W tym dniu panowała miła i rodzinna atmosfera. 


więcej w galerii


 

Mikołajki

Dnia 8 grudnia w  przedszkolu odwiedził nas Święty Mikołaj. Przedszkolaki z każdej grupy wiekowej przygotowały piosenki i wierszyki dla przemiłego gościa. Wszystkie dzieci powiedziały że były bardzo grzeczne, słuchają się mamy, taty i pań w przedszkolu. W nagrodę otrzymały paczki niespodzianki. Dziękujemy Mikołaju i czekamy na Ciebie w przyszłym roku!


więcej w galerii


Grudzień 2014

 

Optymistyczne pasowanie

Zgodnie z tradycją w miesiącu listopadzie w Przedszkolu Nr 4 w Krasnymstawie odbyły się pasowania dzieci na przyjaciół Kubusia Puchatka w każdej grupie wiekowej. Podczas spotkań z rodzicami dzieci prezentowały piosenki, wierszyki, oraz inscenizacje związane z Kubusiem. Każdy przedszkolak został uroczyście pasowany na przyjaciela Puchatka przez panią dyrektor Agnieszkę Guz . Odbyły się również wspólne zabawy z rodzicami. Każda uroczystość kończyła się degustacją pysznego tortu. W tym dniu panowała miła i życzliwa atmosfera.


więcej w galerii


 

Optymistyczne Andrzejki

„Święty Andrzeju, daj nam znać, co się z nami będzie dziać”…

Tymi słowami dzieci wraz z nauczycielkami rozpoczęły Optymistyczna zabawę Andrzejkową. Aby wszystkie marzenia i wróżby się spełniły wszyscy wrzucili do miski z wodą jeden grosik. Dzieci poznały historię wróżb, oraz popluwane wróżby. Było losowanie gwiazdek z przepowiednią przyszłego zawodu, wędrujące gwiazdy, czarodziejskie kubeczki, przekuwanie serc i wiele innych. Magia czarów i wróżb sprawiła wszystkim wiele radości. Spotkanie prowadziła Ewa Szewczak, a oprawę muzyczną przygotował Pan Dominik.


więcej w galerii


 

Country

24 listopada dzieci z grupy „Sowy” wzięły udział w Między przedszkolnym konkursie organizowanym przez Przedszkole Nr 5 pod hasłem „Muzyka country”. Przedszkolaki zaprezentowały piosenkę pt. „Chcę wyjechać na wieś”. W nagrodę za występ dzieci otrzymały podziękowania i nagrody.


więcej w galerii


 

Optymistyczne zabawy z Kubusiem

Listopad w naszym przedszkolu jest miesiącem patrona. Z tej okazji dnia 14 listopada odbyły się Kubusiowe zabawy. Sowa, Tygrysek i Kubuś wspólnie bawili się z dziećmi w ulubione zabawy. Każda grupa dzieci witała się ze wszystkimi  swoim okrzykiem zapraszając do zabaw przy muzyce. Podczas spotkania nie zabrakło rywalizacji i dreszczyku emocji. Wszyscy świetnie się bawili, było miło i radośnie. Spotkanie prowadziła Edyta Grzesiak.


więcej w galerii


 

 Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24 listopada wszystkie dzieci uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panią wiadomości o życiu niedźwiedzi, brały udział w misiowych konkursach. Oraz zabawach przy muzyce. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Spotkanie prowadziła Danuta Kubina


więcej w galerii


Listopad 2014

 

Optymistyczne urodziny Kubusia

W listopadzie naszym Przedszkolu odbyło się bardzo ważne święto – urodziny Kubusia Puchatka naszego patrona.  Z tej okazji przedszkolaki ze wszystkich grup zebrały się na Sali gimnastycznej, by wspólnie świętować. Ulubieniec dzieci przygotował różne zabawy, aby móc się pobawić z przedszkolakami. Zabaw nie było końca wszyscy się świetnie bawili. Aż nadszedł czas na życzenia, prezenty i tort. Solenizant był bardzo szczęśliwy, że mógł tego dnia zagościć u nas w przedszkolu i wspólnie ze wszystkimi świętować. Sto lat Kubusiu!!!! Spotkanie prowadziła nauczycielka Agnieszka Bosowska – Maciejewska.


więcej w galerii


Wizyta dzieci z Niepublicznego Przedszkola

W naszym Przedszkolu zawitały dzieci z Niepublicznego Przedszkola. Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie o jesieni. Wszystkim bardzo się podobał występ, który został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w sali.


więcej w galerii


Optymistyczny dzień uśmiechu

To radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października. Dzieci i panie z naszego przedszkola postanowiły hucznie obchodzić ten dzień i zrażać wszystkich swoim uśmiechem. Odbyło się także spotkanie integracyjne podczas którego wszyscy świetnie i wesoło się bawili. Spotkanie prowadziła nauczycielka Danuta Kubina.

 


Dzień drzewa

Dnia 9 października 2014 odbyło się święto Drzewa. Było ekologicznie, kolorowo i wesoło. Jesteśmy przedszkolem ekologicznym, więc to święto jest dla nas bardzo ważne. Z tej okazji odbyło się spotkanie podczas, którego dzieci rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania dotyczące naszej przyrody. Następnie wszystkie grupy wiekowe zasadziły drzewka w ogrodzie przedszkolnym. Spotkanie prowadziła nauczycielka Ewa Szewczak.

 


więcej w galerii


Dzień Edukacji Narodowej

 15 października wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane bardzo odświętnie, ponieważ odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Udekorowana sala, zaproszeni gości i wspaniały program artystyczny w wykonaniu dzieci, to wszystko dla pracowników przedszkola, w celu uwieńczenia ich pracy. Był to dzień, w który pani Dyrektor wręczyła pracownikom nagrody. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej pracy. Uroczystość prowadziła nauczycielka Danuta Perestaj.

 


Październik2014

 

Plener malarski

We wrześniu dzieci z całego przedszkola wyjechały do lasu w Borku na Plener Malarski przeszły ścieżką edukacyjną, oraz malowały piękny las farbami i kredkami. Następnie ze smakiem zjadły pyszną pieczoną kiełbaskę. Zmęczone ale zadowolone wróciły do przedszkola.

 


więcej w galerii


Optymistyczne Sprzątanie Świata

Dnia 19 września 2014 dzieci wyruszyły na porządkowy patrol w ramach akcji „Sprzątanie Świata”. Wyposażone w worki i rękawice zbierały śmieci i różne odpady, które znajdowały się na chodnikach i trawnikach w okolicy przedszkola. Zadowolone z udanej akcji wróciły do przedszkola.

 


więcej w galerii


Wrzesień 2014

 

Dni otwartych koszar PSP - 05.05.2014

 

5 maja przedszkolaki   były na wycieczce w Straży Pożarnej. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaka, sprzętu do gaszenia pożaru oraz poznanie numeru alarmowego na który mogą zadzwonić po pomoc.  Dzieci miały okazję dokładnie obejrzeć różne samochody strażackie oraz ich wyposażenie. Największą atrakcją był samochód z podnośnikiem, dzięki któremu dzieci mogły oglądać wszystko z gry.

 

 


więcej w galerii


Dzieci Miastu

 

W dniu 31.maja 2014 roku dzieci z grupy „Króliczki” zaprezentowały program artystyczny w ramach obchodów dni Krasnegostawu.

 


więcej w galerii


„ Kochamy Was kochamy Całym sercem”

Dnia 26-29.05.2014r. w  przedszkolu odbyły się spotkania z okazji Dnia Mamy i Taty. W każdej  grupie wiekowej dzieci w tym dniu zabrały rodziców do innej krainy. W grupie „Maleństwa” dzieci 3 letnie zabrały swoich rodziców do „Krainy wesołej zabawy”.

Prosiaczki’   Rodzice wysłuchali „ Koncertu spełnionych marzeń, w którym dzieci przedstawiły program artystyczny.

W dalszej części spotkania wszyscy przenieśli się do Krainy Czarodziejskich pląsów, w których rodzice razem z dziećmi bawili się przy piosenkach znanych i lubianych przez dzieci np. „ Nie chcę cie znać”, „ Ty i ja” . Nie zabrakło również wspólnego tańca mamy i taty.

Po zabawach tanecznych dzieci zaprosiły rodziców do Krainy Nie Wiadomo Co, w której za pomocą magicznych  i czarodziejskich słów wyczarowały z kolorowych kwiatów laurki w  kształcie serc. Po odśpiewaniu Sto Lat wręczyli je swoim rodzicom. Na zakończenie  uroczystości wszyscy udali się do Krainy Słodkich Rozmaitości, w której odbył się uroczysty poczęstunek przygotowany przez rodziców.  Dzień Mamy  i Taty  upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze, w której oprócz dobrej zabawy i humoru nie zabrakło również wzruszeń.

Uroczystość przygotowała i prowadziła nauczycielka Ewa Liszka.


więcej w galerii


„ Jestem małym ekologiem”

 

W przedszkolu 22 05.204 r. odbył się  międzygrupowy konkurs wiedzy ekologicznej. Podczas konkursu  dzieci miały możliwość wykazania się  wiedzą ekologiczna poprzez rozwiązywanie zagadek przyrodniczych, układanie puzzli, rozwiązywanie rebusów, układanie historyjek obrazkowych, śpiewanie piosenek o tematyce ekologicznej. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki i  dyplomy. Konkurs prowadziła Agnieszka Bosowska Maciejewska

 


Konkurs plastyczny „Moja Rodzina”

Dnia 2 czerwca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany

przez PPP w Krasnymstawie pod hasłem „Moja rodzina”

Zdobywcy nagród to:

Maja Jeleń

Wiktoria Pula

Patryk Chłopek

Miłosz Skrobecki

Ola Wójcik

Amelia Kluch

 


więcej w galerii


„Obchody Dnia Optymizmu”

„Niech optymizmu iskierka,

dziecięcej radości kropelka,

W świat wesoło poleci

Ciesząc dorosłych i dzieci.”

26 maja 2014r. w Przedszkolu nr4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie obchodzono „Dzień Optymizmu”. W tym słonecznym dniu dominowały w naszym przedszkolu wszystkie kolory tęczy. Dzieci czuły się jak w magicznej, baśniowej krainie. Na początek uroczystości złożyłyprzyrzeczenie , ze będą żyć w radości i przyjaźni, wyrecytowały też „Wiersz Optymistów”. Potem odbyła się „Rewia talentów”, na która złożyły się piosenki i tańce. Były uśmiechy, podziw i brawa ze strony licznej widowni dziecięcej. Następnie najmłodsze dzieci z grupy „Maleństwa” bawiły się „Tęczową” chustą animacyjną i kolorowymi balonikami, „Prosiaczki” układały kolorowego krasnala,któremu nadali imię ‘Optymistek”, „Sowy” rysowały „Tęczowyświat’, a „Króliczkiwykonały z bibuły siedmiobarwną tęczę przy piosence Tęcza,cza,cza, cza”Podsumowaniem zabaw była  „tęczowa dyskoteka „ gdzie tanecznym pląsom nie było końca.

To był piękny, wesoły , kolorowy i optymistyczny dzień.

Imprezę przygotowała i  prowadziła p. Marta Mazurek.


więcej w galerii


 

Miedzy przedszkolny konkurs piosenki żeglarskiej „Szanty”

28.maja  2014r.w Przedszkolu Nr5 „bajeczka odbył się miedzy przedszkolny konkurs piosenki żeglarskiej „Szanty”. Nasze przedszkole reprezentowała 10 osobowa grupa dzieci z „Króliczków” , przebranych z marynarzy i piratów  zaśpiewała  piosenkę  żeglarska……………

Miła i serdeczna atmosfera oraz świetne zabawy w czasie konkursu sprawiły ze choć na chwile mogliśmy poczuć żeglarzami.

Na zakończenie dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowy dyplom.

Dzieci do konkursy przygotowały nauczycielki z grupy.


więcej w galerii


„ Zaginione zawody” - wycieczka do Pawłowa

Dzieci z grupy „Sowy” wyjechały na wycieczkę do Pawłowa, Podczas której miały możliwość wziąć udział w warsztatach z garncarstwa. Poznały sposób wykonywania garnków i dzbanków glinianych. Podejmowały próby samodzielnego wykonania dzbanków i innych naczyń  które po pomalowaniu w przedszkolu były miłym prezentem dla rodziców. Wycieczkę zorganizowała nauczycielka grupy „Sowy’


„ Przedszkolaki w Krainie Dobrej Zabawy”

Dnia 20.05.2014 r. odbył się wyjazd dzieci  3 i 4 letnich do Krainy  Zabaw „Jaś i Małgosia” w Zamościu, który przyczynił się do integracji grup przedszkolnych. Nie lada frajdą była sama jazda autokarem. Najlepszą jednak atrakcją wyprawy okazały się wspinaczki, ślizgawki i tunele , zabawy w suchym basenie z piłkami. Harcom nie było końca. Wszystkie cele wyjazdu zostały zrealizowane. Dzieci szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Podczas wycieczki panowała przyjazna atmosfera oraz wspaniała zabawa. Wycieczkę zorganizowały nauczycielki Ewa Liszka i Ewa Szewczak.


Cyrk w przedszkolu

 

W kwietniu dzieci z przedszkola mogły podziwiać pokazy cyrkowe: występy cyrkowego psa, pokazy hula –hop i zabawy klowna. Dzieci z zaciekawieniem oglądały pokazy i świetnie się przy tym bawiły. Spotkanie dostarczyło im wiele radości.


więcej w galerii


Dzień otwartych drzwi w Przedszkolu

W dniu 11.04.2014roku w Przedszkolu nr4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbył się „Dzień Otwartych drzwi”  dla dzieci chcących uczęszczać do naszego przedszkola.

W holu witała dzieci nasza przedszkolna maskotka – Kubuś Puchatek.

W programie spotkania znalazły się : zabawy integracyjne „Woogie  Boogie”, „Stoi Różyczka”, „Dżungla”, zabawy plastyczne – ozdabianie pisanki wielkanocnej różnymi technikami, zabawy muzyczno – rytmiczne w grupie ‘sowy” i zabawy ruchowe metodą Weroniki Sherborne w grupie „Króliczki”.

Po spotkaniu w poszczególnych grupach dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek, a następnie do ogrodu przedszkolnego .Podczas spotkania wszystkim dopisywał  świetny humor.


więcej w galerii


Dzień wody

Dzieci z grupy „Króliczki” 24 marca obchodziły  Dzień Wody. W tym roku hasłem przewodnim była sentencja "Ratujmy w Polsce deszczówkę”. Ubrane w tym dniu na niebiesko wcieliły się w kropelki deszczu, wzięły udział w zabawach badawczych by bliżej przyjrzeć się wodzie. Poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Badały zachowanie się niektórych ciał w wodzie: sól, piasek, papier. Następnie udały się na spacer ulicami miasta z hasłami  zachęcającymi do oszczędzania wody

Dzień Wody przygotowała Danuta Kubina

 


więcej w galerii


Kartka świąteczna

 

W pierwszym tygodniu kwietnia w przedszkolu odbyło się spotkanie warsztatowe z rodzicami „Świąteczna kartka”. Celem którego było rozbudzanie zainteresowania wśród dzieci pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi, ze względu na to, że tradycja ta powoli zanika. Podczas spotkania rodzice wykonali kartki wielkanocne, które były przeznaczone na kiermasz. Spotkanie przygotowały Danuta Kubina i Ewa Liszka.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.


więcej w galerii


„Mieszkańcy mórz i oceanów”

 

Dnia 30.04.2014 w Przedszkolu Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbył się Międzyprzedszkolny turniej wiedzy ekologicznej pod hasłem „Mieszkańcy mórz i oceanów”. Kapitan statku Danuta Perestaj zaprosiła  dzieci 6 letnie z miejskich przedszkoli w podróż po oceanach i morzach : były pytania , zagadki, układanki, wiersze i zabawy: szorowanie pokładu, bitwa morska i sztorm.

Dzieci wykazały się ogromną wiedzą o mieszkańcach mórz i oceanów i świetnie się przy tym bawiły.  Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Krasnystaw – Andrzeja Jakubca. Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Konkurs przygotowały nauczycielki z grupy „Kroliczki” Danuta Kubina i Danuta Perestaj


więcej w galerii


 

Optymistyczny dzień „ Na opak” w przedszkolu Kubusia Puchatka

W Przedszkolu Nr4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbył się optymistyczny dzień pt.: „Na opak”. Od progu przedszkola, ba nawet od parkingu można było dostrzec, że coś  jest nie tak, coś na opak - dzieci w czapkach i kurtkach na odwrót ubrane. A w holu przedszkolnym cóż to? Wszystkie tablice ogłoszeń do góry nogami.  I jadłospis, który sprawił wiele radości i uśmiechu po pas, gdyż był czytany wspak.Wszyscy witali się słowami: „do widzenia” lub „dobranoc”,  Po śmiesznych powitaniach czas na pyszne śniadanko, a tu co? Mamy podwieczorek, obiad i znowu na opak zamiast zupki drugie danie. Mniam, mniamW salach panie i dzieci też robiły wszystko na opak: zamiast siedzenia, było leżenie, zabawki zmieniły swoje miejsce i wszystko nie tak bo NA OPAK BYŁ CZAS!!!! I żeby dalej było śmiesznie i optymistycznie wszystkie grupy spotkały się w  salami na czas zabawyz muzyką,  I tak można wyliczać i końca by nie było, bo pomysłów było co nie miara.

Był to nowy ciekawy optymistyczny dzień, który na pewno stanie się kolejnym ciekawym zwyczajem w naszym przedszkolu ,bo przede wszystkim dzień  NA OPAK to pobudzanie i rozwijanie wyobraźni, fantazji i OPTYMIZMU.Optymistyczny dzień „ Na opak” przygotowała Agnieszka Bosowska – Maciejewska we współpracy z personelem i Rodzicami.


więcej w galerii


 

Powitanie wiosny

 

Spragnione ciepła i zieleni dzieci z Przedszkola nr4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny. Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów i pieszych wycieczek, a także poznały wiersze i piosenki o wiośnie. Szczególnie dużo radości i zaangażowania wykazały dzieci podczas wykonywania kukły Marzanny i Gaika

Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca,  dzieci z wszystkich grup wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer dookoła ogrodu przedszkolnego trzymając w rękach Marzannę. Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę. Barwny korowód z gaikiem przemaszerował również ulicami miasta oznajmiając wszystkim że już wiosna.
            W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.


więcej w galerii


Wiosna słowem malowana

Dnia 29.04.2014 roku w Przedszkolu Nr4.im Kubusia Puchatka odbył się Miedzyprzedszkolny przegląd piosenki ekologicznej pod hasłem „Wiosna słowem malowana”. Reprezentacje dzieci 5 letnich z miejskich przedszkoli wykonały piosenkę o tematyce ekologicznej. Następnie dzieci 5 letnie z przedszkola nr4 zaprezentowały przedstawienie PT. „Ekologiczna Celineczka”.

Na zakończenie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez burmistrza miasta oraz słodki poczęstunek. Konkurs przygotowały Agnieszka Bosowska – Maciejewska i Marta Mazurek.


więcej w galerii


 

8 Marca

W Przedszkolu Nr4 zakwitły  kwiaty

Dzieci z przedszkola Nr4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie gościły

10 marca 2014 roku  twórczynię ludową Panią Danutę Perestaj, która pokazała jak wyczarować ze zwykłej bibuły różne kwiaty: żonkile, piwonie, maki, tulipany, róże a nawet fiolki. Każdy przedszkolak zachęcony przez p. Danutę i z pomocą nauczycielek zrobił prosty kwiat, który zostanie wykorzystany do ozdabiania gaika.

Dzieci w podziękowały za spotkanie  wierszem i  piosenką oraz tulipanami, które chłopcy wręczyli wszystkim paniom.

 


więcej w galerii


„Cudze chwalicie – swego nie znacie”

 

Po razXIV  sześciolatki z naszego przedszkola brały udział w między przedszkolnym turnieju „Cudze chwalicie, swego nie znacie" organizowanym przez Przedszkolu Nr 8 w Krasnymstawie.Hasło tej edycji turnieju brzmiało "Z pieśnią powróci historia". Nasze przedszkolaki zaprezentowały pieśń patriotyczną „O mój Rozmarynie” Niełatwa i długa pieśń do nauki  sprawiła sześciolatkom  wiele radości  a każdy z nich chciał ją zaśpiewać.

 


więcej w galerii


Konkurs „Moje miasto”

 

Dnia 28.02 2014r w Krasnostawskim domu Kultury odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Moje miasto” w konkursie zostały wyróżnione prace dzieci z naszego przedszkola Patryka Chłopka Julki Jakubowskiej i Macieja Łyczaka
Gratulujemy!

 


więcej w galerii


Szklane malowanie u Kubusia Puchatka

Dnia 18.03.2014 r. do przedszkola Nr4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie

Twórczyni ludowa Danuta Perestaj zaprosiła rodziców i nauczycielki na warsztaty z malowania na szkle. Warsztaty cieszyły się zainteresowaniem: powstało wiele ciekawych prac; obrazów, dzbanków, słoiczków. Twórczyni ludowa wyjaśniła zebranym kolejne etapy powstawania obrazu na szkle oraz zaprezentowała swoje obrazy.

 


więcej w galerii


Pani weterynarz w przedszkolu

 

Dnia 14 marca 2014r dzieci z grupy III „Sowy” zaprosiły na spotkanie panią weterynarz Agnieszkę Cichosz. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z pracą weterynarza oraz sposobem opieki nad zwierzętami domowymi. Pani weterynarz w trosce o bezpieczeństwo przestrzegała dzieci przed kontaktem z nieznajomymi  zwierzętami.


więcej w galerii


Spotkanie u Fryzjera.

 

Dnia 04.03.2014 roku dzieci z grupy „Prosiaczki” były w salonie fryzjerskim. Obserwowały prace fryzjerki, poznały czynności jakie wykonuje fryzjer oraz akcesoria służące do wykonywania różnych fryzur . Poznając prace fryzjera    zrozumiały jak ważne jest dbanie o włosy  i dla zdrowia i wyglądu.

 


więcej w galerii


 

„ Dzień zakochanych w przedszkolu”

 

Dnia 14 lutego dzieci z Przedszkola Nr 4  im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie świętowały Walentynki. Sala gimnastyczna cała   w czerwieni: były serduszka, balony, oraz okazja do okazywania sobie uczuć. Wszyscy fantastycznie się bawiliśmy przy piosenkach, które dzieci dobrze znały, a skoczna muzyka zachęcała do wspólnych tańców w sali przedszkolnej. Nie zabrakło również wielu zabaw np. „ Taniec z serduszkiem na głowie”,  konkursu: układanie serduszkowych puzzli , oraz rozwiązywanie quizu na temat: „ Zakochane bajkowe pary” oraz słodkich  walentynkowych lizaków i ciasteczek w kształcie serc. Przedszkolaki wykonały również serduszka dla ukochanych osób, które były symbolem miłości, przyjaźni, dobroci i pomocy innym. Serca towarzyszyły nam przez cały dzień, a najważniejsze, że nie zabrakło uśmiechu, bo przecież o to najbardziej nam chodziło. Wszystkim przedszkolakom ten dzień bardzo się podobał, bowiem minął w atmosferze miłych słów, gestów i uśmiechów na twarzach, nie tylko dzieci ,ale całego przedszkola.

Zabawę walentynkową  prowadziła Ewa Liszka

 


więcej w galerii


 

OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE

,,Optymistyczni lepiej się uczą, są zdrowsi, więcej zarabiają, zakładają długotrwałe i szczęśliwe małżeństwa, utrzymują więź ze swoimi dziećmi, a nawet dłużej żyją"

Alan LoyMcGinnis

W  naszym  przedszkolu  zawsze starałyśmy się  kształtować u dzieci pozytywne myślenie. Dbałyśmy o to, by było u nas radośnie, miło, by dzieci mogły zwrócić się do nas z każdym swoim problemem. Ponieważ zależy nam, aby nasze działania były  jeszcze bardziej ukierunkowane na te cele, postanowiłyśmy przystąpić do realizacji Ogólnopolskiego Programu "Optymistyczne Przedszkole" autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot.

Podczas uroczystości Pasowania, które miało miejsce w krasnostawskim Domu Kultury w obecności rodziców i zaproszonych gości  dnia 11.12.2013r odbyło się pierwsze spotkanie z jedną ze współautorek tego programu: Panią Mirelą  Nawrot.

Każda grupa  prezentowała  swoje umiejętności i możliwości artystyczne, aby następnie  być uroczyście pasowanym na Przyjaciela Kubusia Puchatka. Nie zabrakło również samego Kubusia Puchatka który pojawił się na scenie, by wysłuchać ciekawych przyrzeczeń przedszkolaków. Na zakończenie dzieci i rodzice udali się na  Kubusiowe małe co nieco- słodki poczęstunek

W tym dniu także Pani Mirella Nawrot  współautorka  Optymistycznego Przedszkola przeszkoliła Radę Pedagogiczną naszego przedszkola w zakresie realizacji w/w programu, przekazała  Gronu  pedagogicznemu pakiet materiałów do realizacji  programu, życząc wielu sukcesów i wychowania optymistycznych przedszkolaków.

 


więcej w galerii


 

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK


   Wesoło śpiewajmy,
chwałę Bogu dajmy


             Pod takim hasłem dnia 10 stycznia 2014r w Przedszkolu Nr 1 im Słoneczna Jedyneczka odbył się już po raz siódmy Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Przedszkole nr4 im Kubusia Puchatka reprezentowały dzieci z grupy „Króliczki” Dziewczynki przebrane za aniołki a chłopcy w galowych strojach zaśpiewały znane kolędy pt. „Przybieżeli do Betlejem” i „ Świeć gwiazdeczko”  Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Anna Mrozek wręczyła wszystkim uczestnikom nagrody oraz dyplomy, które zostały ufundowane przez Burmistrza Krasnegostawu Pana Andrzeja Jakubca

Celem przeglądu jest popularyzowanie i pielęgnowanie tradycji wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Nastrój do wspólnego kolędowania stworzyła piękna świąteczna scenografia.

 


więcej w galerii


 

TĘCZOWY BAL KARNAWAŁOWY 2014

Dnia 17 stycznia  2014 roku w Przedszkolu Nr4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbył się  „Tęczowy Bal karnawałowy”. Przedszkolny bal, to oczywiście bal kostiumowy,

Na balu najliczniejszą grupę stanowiły księżniczki i wróżki, a także spidermeni, batmani, supermeni, rycerze. Swoją obecnością zaszczyciły nas także  postacie z bajek i filmów. Bal rozpoczął się od uroczystego powitania wszystkich przedszkolaków i zaprezentowania przez nich swoich strojów. Później przedszkolaki cały czas radośnie poruszały się w rytm muzyki prowadzone przez wodzireja. Głośno śpiewały znane i lubiane piosenki. Uświetnieniem zabawy były odwiedziny SkubiDu  pomocnika Świętego Mikołaja, który bawił się  wspólnie z dziećmi a na dodatek zostawił worek prezentów dla każdego dziecka. Wszystko, co dobre szybko się kończy, więc ze smutkiem zakończyliśmy radosna zabawę. Pozostaną nam jednak urocze wspomnienia.

Uroczystość prowadziła Ewa Liszka


więcej w galerii


PRZEDSZKOLAKI NA KULIGU.

"Po śniegu puszystym,

bielutkim jak mleko,

zawiozą saneczki,

dzieciaki daleko"

W lutym, kiedy w około ścieliła się piękna zima, dzieci z grupy „Sowy” Przedszkola Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie wyruszyły na kulig. Dla przedszkolaków była to inna i rzadko spotykana forma zimowego wypoczynku. Po przejażdżce przez piękny las w okolicach Widniówki, przy „Hubertówce” czekało już ognisko i kiełbaski.

Dzieciaki pełne wrażeń, radosne i szczęśliwe wróciły do przedszkola. To był naprawdę fajny dzień.

 


więcej w galerii


 

„ Kocham Cię Babciu! Kocham Cię Dziadku!

Dnia 15.01.2014r. w  środę w Przedszkolu  nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie  w grupie dzieci  3- letnich odbyła się impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka. Maluchy w kameralnej atmosferze swojej sali mówiły wierszyki, śpiewały i tańczyły, otrzymując gorące brawa od publiczności. Po uroczystym odśpiewaniu  tradycyjnego „ Sto Lat” wręczyły swoim dziadkom prezenty ,  piękne czerwone serca na znak wielkiej Miłości do swoich dziadków. Przedszkolaki zaprosiły także swoich gości na słodki poczęstunek.  Na zakończenie wspólnie ze swoimi dziadkami zabawiły się w zimową zabawę : „ Na saneczkach”. Tego dnia panowała uroczysta ,  wyjątkowa atmosfera. Maluszki dostarczyły swoim dziadkom  radosne, pełne wzruszenia niezapomniane chwile spędzone  razem. Uroczystość przygotowała i prowadziła nauczycielka Ewa Liszka.


więcej w galerii


Wysyłanie i składanie życzeń świątecznych to piękna tradycja, którą dzieci z Przedszkola nr 4 im Kubusia Puchatka starają się pielęgnować i kultywować. W tym też celu  dzieci z grupy "Króliczki" wraz z Panią Danutą Kubina dnia 18. 12 2013 roku wybrały się do Urzędu Miasta życzeniami, życząc Burmistrzowi Miasta Krasnegostawu radosnych, zdrowych i rodzinnych  Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.


więcej w galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikołaj w przedszkolu

6 grudnia    dzieci z Przedszkola nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie  nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku we wczesnych godzinach rannych w asyście swoich pomocników przybył do przedszkola Św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały . Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które  specjalnie dla niego przygotowały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze  Dzieci  powitały gości piosenką i razem z nim tańczyły mikołajowy taniec radości. Przedszkolaki obiecały Mikołajowi że będą zdrowo się odżywiały, grzecznie się bawiły, słuchały rodziców, oraz pań w przedszkolu. Na koniec po zapewnieniach

Mikołaj obdarował  wszystkie dzieci słodkim prezentem. Mikołajowe spotkanie przygotowała Danuta Kubina


więcej w galerii


5 grudnia 2013 roku. dzieci z grupy "Króliczki" brały udziel w Mikołajkowych zawodach sportowych zorganizowanych przez MOSiR.  6 osobowe drużyny zmagały się w różnych konkurencjach tj. rzut woreczkiem , rzut piłką do koła hula hop. podawanie piłki nad głową, wyścigi sztafet . Rywalizacja i radość towarzyszyło dzieciom podczas spotkania. Na zakończenie dzieci otrzymały mikołajkowy prezent i dyplom.


więcej w galerii


W piątek 20 grudnia w przedszkolu nr4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbyła się Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Przy wspólnym stole dzieci smakowały barszczyk z uszkami, rybę po grecku kompot z owocowego suszu i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje


więcej w galerii


„Duet z kontrabasem”

12.11.2013r dzieci z naszego przedszkola gościły muzyków "Duet z kontrabasem". Podczas spotkania poznały instrument - kontrabas, jego brzmienie ,sposób grania oraz miały możliwość zagrania na nim. Spotkanie miało na celu rozbudzanie aktywności muzycznej dzieci i  przebiegało w milej atmosferze.


więcej w galerii


„Śpiąca Królewna”

Dnia 19.11.2013r. dzieci z przedszkola Nr4.im Kubusia Puchatka gościły w przedszkolu aktorów. W ich wykonaniu oglądały bajkę pt. "Śpiąca Królewna". Podczas spektaklu wybrane dzieci wcielały się w role z bohaterów bajki. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z chęcią  pełniły określone role w bajce.


więcej w galerii


„Złote gody”

Dzieci z grupy "Króliczki " w dniu 18 listopada 2013r. występami artystycznymi uświetniły uroczystość Złotych godów dla par małżeńskich zorganizowaną w Urzędzie Miasta Krasnystaw.


więcej w galerii


Dzień Pluszowego Misia

Nasze misie, miśki, misiaczki  dnia 25 listopada obchodziły swoje święto. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Jest on towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Dzieci z Przedszkola Nr 4 im. Kubusia Puchatka w dniu 22 listopada bardzo uroczyście obchodziły to święto.  Każde dziecko tego dnia przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem Misiem. Dzieci poznały historię święta, smakowały przysmak misiów – miodek, rozwiązywały zagadki dotyczące ulubionych bohaterów, rysowały misie. Świetnie bawiły się przy piosenkach "Jadą, jadą misie", "Misie szare". Wspólne zabawy dostarczają dzieciom wiele radości i integrują społeczność przedszkolną. Uroczystość przygotowała u prowadziła Danuta Kubina


więcej w galerii


„Andrzejki”

Od dawien dawna Andrzejkom towarzyszy magia wróżb, to tajemniczy i pełen magii wieczór, w którym można wywróżyć swoją przyszłość. Z tej okazji 29 listopada w Przedszkolu nr.4 im. Kubusia Puchatka odbyło się spotkanie całej społeczności przedszkolnej na którym, było wielkie przepowiadanie przyszłości. Dzieci miały okazję uczestniczyć w różnych wróżbach i zabawach jak  zaczarowane talerze, wędrujące buty, losowanie kolorów oraz pudełko z przepowiedniami ”Kim będę w przyszłości?” Magia czarów i wróżb sprawiła wszystkim wiele radości. Muzyczny nastrój, wystrój sali wprowadził dzieci w świat niezapomnianych wrażeń. Przedszkolne spotkanie andrzejkowe przygotowała i prowadziła wróżka, której rolę pełniła nauczycielka Ewa Szewczak a muzyczną oprawę przygotował Pan Dominik


więcej w galerii


 

„Wizyta w Bibliotece”

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie, na co dzień. Aby rozwijać dziecięce zainteresowanie literaturą przedszkolaki z grupy „Króliczki” stały się częstymi gośćmi w Bibliotece Dziecięcej. Dwa razy w miesiącu osobiście mogą wypożyczyć książki w bibliotece, jak również posłuchać ciekawych tekstów czytanych przez panią z biblioteki. Spotkania w bibliotece odbywają się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze. Serdecznie dziękujemy za współpracę


więcej w galerii


Przedszkolak bezpieczny na drodze”

25 października 2013r dzieci 6 letnie z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie wiedzy o ruchu drogowym zorganizowanym przez Przedszkole Nr 6 w Krasnymstawie. „Króliczki” musiały wykazać się znajomością znaków i zasad ruchu na drodze rozwiązując  zagadki i łamigłówki. Zaprezentowały także piosenkę o kolorowych światłach. W nagrodę wszystkie dzieci zostały poczęstowane słodkościami., otrzymały dyplomy i nagrody, które ufundował Urząd Miasta Krasnystaw.


więcej w galerii


Dzień drzewa”

10 październik  2013 to  wyjątkowy dzień w Przedszkolu nr 4 im Kubusia Puchatka. Dlaczego? Bo przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowej akcji - włączyły się do międzynarodowej akcji sadzenia drzew w ramach obchodów miesiąca ochrony środowiska i  sadziły drzewa na placu zabaw. Świetnie się przy tym bawiły, a jednocześnie uczyły, że należy dbać o środowisko.

Sadzonki świerków dostarczyło nam Nadleśnictwo Krasnystaw – Serdecznie dziękujemy


więcej w galerii


„Urodziny Kubusia Puchatka”

Jak co roku 14 pażdziernika  w Przedszkolu nr 4 im Kubusia Puchatka obchodzono urodziny patrona. Wszyscy świetnie się bawili przy tańcach integracyjnych prowadzonych przez pana prowadzącego rytmikę . Kubuś Puchatek otrzymał od dzieci moc życzeń i podarków. Jak na urodziny przystało nie zabrakło tortu, który wszystkim bardzo smakował. Uroczystość przygotowała i prowadziła Agnieszka Bosowska – Maciejewska.


więcej w galerii


„Dzień Edukacji Narodowej”

Dnia 15 października2012r w przedszkolu odbył się uroczysty Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu naszymi gośćmi były również panie emerytki, które kiedyś pracowały w naszym przedszkolu. Dzieci z każdej grupy wiekowej zaprezentowały montaż słowno – muzyczny, oraz wręczyły wszystkim pracownikom upominki przygotowane specjalnie na tą okazję. Następnie pani dyrektor Agnieszka Guz wręczyła pracownikom nagrody serdecznie gratulując szczególnych osiągnięć w pracy.


więcej w galerii


„Dzień Marchewki”

 

Dnia 8.11.2013roku w ramach akcji promującej zdrowe odżywianie dzieci z grupy I „Maleństwa” i grupy II „Prosiaczki” obchodziły "DZIEŃ MARCHEWKI". Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w pomarańczowych ubrankach, wzięły udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych zdrowotnym właściwościom marchewki oraz innych warzyw i owoców. Nie zabrakło również rozmów o charakterze prozdrowotnym, które pokazały jak wiele dzieci wiedzą na temat wartości odżywczych tego warzywa. Ten dzień dzieci spędziły  przy wesołych pląsach i zabawach  degustacji pysznych marchewek i soków.
Był  on wyjątkowy, zdrowy, pomarańczowy i witaminowy! Po takiej dawce witamin, uśmiechu i zabawy, nasze przedszkolaki na pewno będą piękne, zdrowe i radosne.


więcej w galerii


Dnia 3 października 2013 roku dzieci z Przedszkola Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie zorganizowały Święto Pieczonego Ziemniaka w lesie na terenie „Dywizjonu” w Niemienicach. Piękny jesienny las zapraszał wszystkich uczestników do spacerów po trudnym terenie , obserwacji i grzybobrania. Mimo chłodu dzieci wspaniale bawiły się w czasie „ziemniaczanych” zawodów oraz pieczenia kiełbasek i ziemniaków  w ognisku. Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Czaban za pomoc i zorganizowanie imprezy.


więcej w galerii


„Sprzątanie Świata”

 

Jak co roku dzieci przedszkolne włączyły się do akcji „Sprzątanie Świata”. Wyposażone w gumowe rękawice i worki do segregacji śmieci z wielkim zaangażowaniem posprzątały najbliższy teren wokół przedszkola park i część ulicy Kościuszki. Głównym celem akcji było ukazanie skutków zaśmiecania otoczenia, oraz wyjaśnienie konieczności segregacji śmieci. Tradycyjnie na zakończenie akcji wszystkie dzieci zostały zaproszone na pieczone kiełbaski ufundowane przez pana Burmistrza Krasnegostawu – Andrzeja Jakubca. Serdecznie dziękujemy!

 


więcej w galerii


ARCHIWUM ROKU 2011.2012 , 2012.2013