POŻEGNANIE STARSZAKÓW
 
„Pożegnamy przedszkole, pokłonimy się szkole, nową drogą pójdziemy odważnie. Rozkołyszą się drzewa, ptak radośnie zaśpiewa i będziemy wyglądać poważniej” Tak m.in. żegnały przedszkole nasze starszaki. Po całorocznej pracy nadszedł czas na odpoczynek. Dnia 18 czerwca 2010r odbyła sie uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego. W części artystycznej dzieci zaprezentowały montaż słowno- muzyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycielek: Ewy Torbiczuk i Ewy Liszka. Podczas uroczystości zagościła także siostra Grażynka, która zaśpiewała z dziećmi piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję.  Następnie nauczycielki serdecznie podziękowały rodzicom za  wszelką pomoc i zaangażowanie na rzecz przedszkola, a następnie wręczyły wszystkim podziękowania. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Agnieszka Guz, która również podziękowała rodzicom i złożyła przedszkolakom życzenia „na dalszą drogę życia”, a także pożyczyła wszystkim wspaniałego wypoczynku i bezpiecznego powrotu. Następnie nauczycielki wręczyły dzieciom dyplomy i pamiątkowe książki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem

więcej w galerii

 
SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ
 
 25 maja spotkaliśmy się z przedstawicielami Straży Miejskiej w Krasnymstawie i rozmawialiśmy na temat bezpiecznego zachowania się nie tylko na drodze ale również w domu. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”. Przekazane informacje dotyczyły zachowania w różnych niebezpiecznych sytuacjach np: pożaru, wypadku. Wspólnie przypomnieliśmy sobie numery alarmowe Policji, Pogotowia, Straży Pożarnej. Pan policjant, który gościł w naszym przedszkolu przypomniał dzieciom o konieczności zapinania pasów oraz podróżowania dzieci w foteliku. Na koniec przedstawiciele Straży Miejskiej obdarowali nas wspaniałymi upominkami, były to odblaskowe opaski,. Za wspólne spotkanie i przekazaną wiedzę serdecznie dziękujemy.

więcej w galerii

 
WYCIECZKA DO STRAŻY
 
Dnia 6 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola wyruszyły  na wycieczkę do Straży Pożarnej. Podczas spotkania przedszkolaki oglądały sprzęt gaśniczy, oraz wyposażenie wozu strażackiego. Dzieci Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego.  Wiele się nauczyliśmy podczas tej wycieczki. Bardzo dziękujemy naszym dzielnym Strażakom.

więcej w galerii

PLENER MALARSKI
 
 Dnia 9 czerwca dzieci z naszego przedszkola wybrały się do leśniczówki w Niemienicach na Plener Malarski. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych na łonie natury, spacerowały ścieżką edukacyjną, gdzie miały okazję podziwiać piękno przyrody. Na podstawie swoich obserwacji dzieci wykonały prace plastyczne farbami plakatowymi pt. „Las widziany oczami dziecka”. Chcemy w ten sposób uwrażliwić przedszkolaki na piękno otaczającego nas świata. Po skończonej pracy dzieci udały się na pieczone kiełbaski i pyszny bigos. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

więcej w galerii

ŚWIĘTO RODZINY
 
Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. Specjalnie na tę okazję przygotowano liczne atrakcje: dmuchany zamek, zabawy ze szczudlarzem, pokaz baniek mydlanych a także loterię fantową. Rodzice mieli okazję wykazania się zręcznością w sportowych konkurencjach , w których mogli brać udział razem ze swoimi dziećmi. Przedszkolaki chętnie ustawiały się w kolejce do stanowiska, gdzie można było ozdobić buzie małych imprezowiczów kolorowymi obrazkami. Dużym powodzeniem cieszyły się przekąski przygotowane przez pracownice przedszkolnej kuchni   . Tego rodzaju zabawy pełnią także bardzo ważną rolę w integracji środowiska lokalnego. Rodzice mają możliwość poznać się nawzajem, dzieci mogą w bezpiecznym otoczeniu bawić się i nawiązywać przyjaźnie z rówieśnikami. Udział w zabawach organizowanych przez przedszkola odgrywa szczególnie ważną rolę w przypadku maluchów, które dopiero rozpoczną przedszkolną edukację. Piknik rodzinny jest świetną okazją, aby pod opieką mamy i taty poznać przedszkole, nauczycielki oraz nowych kolegów i koleżanki. Dochód ze sprzedaży loterii fantowej, ciasta, bigosu i  kiełbaski przeznaczony będzie na odnowienie sprzętu w ogrodzie przedszkolnym. Wszystkim  rodzicom, i sponsorom składamy serdeczne podziękowania!
 
 
KONCERT MUZYCZNY
 
5 maja dzieci z grupy „Króliczki” zostały zaproszone na koncert do Szkoły Muzycznej w Krasnymstawie. Podczas spotkania przedszkolaki wsłuchały się w  muzykę klasyczną znanych kompozytorów. Koncert miał na celu nie tylko zapoznanie dzieci z samą muzyką lecz również instrumentem, z którego się ona wydobywa, z jego nazwą, budową, sposobem grania. Dzieci były bardzo zainteresowane, a po występie muzycy otrzymali gromkie brawa.
 
 
 
TWÓRCZOŚĆ DOROTY GELLNER
 
17 czerwca dzieci z dr IV „Króliczki” wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Twórczości dla dzieci - wiersze Doroty Gellner. Przedszkolaki zaprezentowały wiersz pt „Bajeczka”, oraz piosenkę „Popatrzcie na jamniczka” znanej autorki. Organizatorem imprezy był Oddział przedszkolny przy Zespole Szkół nr 5 w Krasnymstawie. Po zakończonych występach przedszkolaki otrzymali nagrody, oraz podziękowania.

więcej w galerii

GALA PIOSENKI PRZEDSZKOLAKÓW
 
Dnia 8 czerwca w Krasnostawskim Domu Kultury odbyła się Międzyprzedszkolna gala piosenki pod hasłem „Mały aktor na wielkiej scenie”. Tematem przewodnim były piosenki ze znanych bajek. Dzieci z gr IV „Króliczki” zaprezentowały piosenkę pt. „Śpiąca Królewna”. Za występy przedszkolaki otrzymali nagrody i podziękowania. Organizatorem imprezy było Przedszkole Nr 5 w Krasnymstawie.

więcej w galerii

DZIEŃ MAMY I TATY
 
 Dzień Mamy i Taty to bardzo szczególne daty dla dzieci w wieku przedszkolnym, pozwalają dzieciom na wspólne przeżywanie radości i okazywanie miłości rodzicom poprzez czynne uczestnictwo w uroczystości z okazji ich święta. Dlatego w miesiącu maju w każdej grupie wiekowej odbyło się uroczyste świętowanie Dnia Mamy i Taty. Podczas spotkań nie zabrakło pięknych wierszy i piosenek, które w wymowny sposób pokazują jak przedszkolaki kochają swoje Mamusie i Tatusiów.  Wszyscy rodzice otrzymali upominki, oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany specjalnie na tę okazję.

więcej w galerii

 
„Dar serca”- zbiórka darów dla dzieci z Domu Dziecka
 
W dniach od 15 – 29 marca w naszym przedszkolu odbyła się niecodzienna zbiórka darów dla dzieci z Domu Dziecka w Krasnymstawie. Zebraliśmy artykuły papiernicze, ubrania, zabawki i gry. Dary zostały przekazane do Domu Dziecka 31 marca. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, dziękujemy za Wasze wielkie serca.
 
 
„Przyroda w kolorach”
 
29 kwietnia w Krasnostawskim Domu Kultury odbył się IX Międzyprzedszkolny przegląd piosenki ekologicznej pod hasłem „Przyroda w kolorach”, którego organizatorem było Przedszkole Nr 4. W przeglądzie udział wzięły dzieci 6 letnie  z krasnostawskich  przedszkoli, oraz oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkół nr 5. Przedszkolaki zaprezentowały piosenki o tematyce ekologicznej. Imprezę rozpoczęły 6 latki z Przedszkola nr 4 tańcem przy „Kolorowej piosence”. Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani, a w wiosenny nastrój wprowadziła kolorowa dekoracja, oraz stroje dzieci, które nawiązywały do treści prezentowanych piosenek. Uczestnicy przeglądu mieli także za zadnie wykonać pracę plastyczną dowolną techniką. Prace przedszkolaków zostały wyeksponowane przed wejściem do sali widowiskowej. Były bardzo barwne i wiosenne. Po zakończonych występach  dyrektor Przedszkola nr 4  pani A.Guz, oraz dyrektor KDK pan Damian Kozyrski wręczyli pamiątkowe dyplomy, oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta, a także podziękowania dla nauczycielek za przygotowanie dzieci do występu. Imprezę przygotowały i prowadziły nauczycielki przedszkola nr 4 Ewa Liszka i Ewa Torbiczuk.

więcej w galerii

 
Wizyta Pani z Biblioteki
 
Przez trzy dni nasze przedszkole odwiedzała pani z biblioteki. Pani Monika czytała dzieciom bajki. Przedszkolakom bardzo się podobały opowiadania, więc postanowiły namalować ilustracje do nich, które zostały wyeksponowane na tablicach w sali gimnastycznej. Słuchanie bajek sprawiało dzieciom dużo radości, a spotkania z panią Moniką były tak miłe, że na pewno przedszkolaki będą chętnie odwiedzały bibliotekę.

więcej w galerii

„Żegnaj zimo, witaj wiosno!”
 
Pierwszy dzień wiosny to dzień długo wyczekiwany przez nas wszystkich. 22 marca dzieci z naszego przedszkola wyruszyły barwnym korowodem, aby przywitać wiosnę. Przedszkolaki wyszły z przedszkola aby przepędzić zimę, która trwała wyjątkowo długo. Zgodnie ze zwyczajem przedszkolaki wrzuciły Marzannę do rzeki. Wszystkie dzieci w symboliczny sposób pożegnały zimę i powitały wiosnę. Chyba skutecznie bo od razu zrobiło się jakoś cieplej i słoneczko mocniej przygrzało.
 

więcej w galerii

 
„Spotkanie z twórczynią ludową”
 
W marcu odwiedziła nas twórczyni ludowa pani Janina Boroś. Zaprezentowała dzieciom różne techniki zdobienia pisanek, oraz pokazała przedszkolakom w jaki sposób wykonuje się palmy wielkanocne. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wykonywania własnych palm, które zostały przekazane na nasz przedszkolny kiermasz. Wszystkie przedszkolaki były pod wrażeniem dzieł wykonanych przez panią Janinę. Dziękujemy za miłe spotkanie.
 

więcej w galerii

 
„Poznajemy zawody”
 
10 marca w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet pod hasłem „Poznajemy zawody”. Przybyły do nas Panie pracujące w hotelu, oraz Panie kucharki pracujące w naszym przedszkolu. Wszystkie Panie opowiedziały o swojej pracy, oraz zaprezentowały niezbędne narzędzia do wykonywania ich zawodu. Dzieci w ramach podziękowań za miłe spotkanie przedstawiły część artystyczną. Na koniec wręczyły przygotowane specjalnie na tę okazję upominki dla Pań. Spotkanie przygotowała i prowadziła Ewa Liszka.
 

więcej w galerii

 
„Dzień Otwarty”
 
Dnia 24 marca odbył się Dzień Otwarty, podczas którego mieliśmy przyjemność gościć w naszych murach przyszłych przedszkolaków. W tym dniu nasi goście mogli obejrzeć całe przedszkole. Wszyscy mile spędzili czas podczas obserwowania i czynnego udziału w zajęciach w poszczególnych grupach wiekowych. Dzieci miały okazję pobawić się na naszym placu zabaw. Na zakończenie spotkania wszyscy goście zostali zaproszenie na słodki poczęstunek przygotowany przez nasze Panie kucharki. Wszystkim, którzy skorzystali tego dnia z naszego zaproszenia bardzo dziękujemy za obecność i mile pędzony czas. Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się we wrześniu. Do zobaczenia po wakacjach!

więcej w galerii

 
„Cudze chwalicie, swego nie znacie”
 
Dnia 25 marca dzieci z grupy „Króliczki” wzięły udział w X Turnieju Przedszkoli „Cudze chwalicie swego nie znacie…- Polsko Ojczyzno Moja”. Przedszkolaki wykonały mapę Polski z charakterystyką terenu, oraz z  zaznaczeniem sąsiadów naszego kraju. Dzieci zaprezentowały piosenkę i wiersz o tematyce narodowo – patriotycznej. Na zakończenie spotkania wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy, oraz nagrody.

więcej w galerii

 
WIELKI BAL KSIĘŻNICZEK 2010
                          
 
5 lutego, odbył się , długo oczekiwany przez dzieci "Wielki Bal Księżniczek 2010". Wspólnie z wieloma przedszkolami z całej Polski braliśmy udział, w biciu rekordu Disneya , na największy bal księżniczek na świecie. Maluchy z wielką niecierpliwością, czekały na ten dzień. Dziewczynki opowiadały o swoich kreacjach, natomiast chłopcy o tym , za kogo się przebiorą. W rzeczywistości wszystko wyglądało jeszcze piękniej. Podczas całej zabawy odbyło się wiele konkursów. Dzieci z wielką ochotą brały w nich udział. W końcu pojawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj z prezentami dla dzieci. Pytał czy wszyscy byli grzeczni, oraz czy słuchają się rodziców i pań w przedszkolu. Przedszkolaki z radością bawiły się i tańczyły z Mikołajem przy wesołej muzyce. Po przerwie na obiad wszystkim dzieciom zrobiono pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. Wszyscy bawili się świetnie, i na pewno na długo w pamięci pozostaną miłe wspomnienia z tego jakże pięknego karnawałowego balu.

więcej w galerii

WALENTYNKI 2010
 
12 lutego  w naszym przedszkolu  dzieci obchodziły Walentynki. Zwyczaj Walentynek, czyli dzień Świętego Walentego dotarł do nas z Ameryki. W tym czasie szczególnie okazujemy sobie  miłość,  sympatię i przyjaźń. Wszystkie dzieci  ubrane na czerwono, zgromadziły się w przystrojonej sali gimnastycznej, aby wziąć udział w zabawach i konkursach walentynkowych. Przedszkolaki świetnie się bawiły  wspólnie tańcząc  w rytm wesołych i skocznych piosenek. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani lizakiem – Walentynką.

więcej w galerii

 
POKAZ CYRKOWY W PRZEDSZKOLU
 
W czwartek 11 lutego nasze przedszkole odwiedził cyrk „Focus” z bardzo atrakcyjnym programem dla dzieci. Nie zabrakło magicznych sztuczek, oraz żonglerki i akrobacji. Były także konkursy dla dzieci, oraz tresowany piesek. Podczas pokazu wszyscy bawili się wyśmienicie.

więcej w galerii

 
ZIMA U KUBUSIA PUCHATKA
 
 Choć za oknami zimno i mroźno, to dzieci z naszego przedszkola bardzo się cieszą, że zima do nas przyszła i mogą poszaleć na śniegu. Nasze „zimowe spotkanie” odbyło się jednak w naszym przedszkolu. Tegoroczna „Zima u Kubusia Puchatka” rozpoczęła się w ciepłej atmosferze. Na początku przy dźwiękach muzyki dzieci wyruszyły na „kulig”, który poprowadziła pani dyrektor Agnieszka Guz. Następnie dzieci z każdej grupy zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce zimowej. Podczas spotkania było wiele zabaw, które przygotowała pani Danuta Prestaj. Ruchem i gestem inspirowano zimowe zabawy i lepienie bałwanków. Wszyscy świetnie się bawili. Panowała wesoła i miła atmosfera.

więcej w galerii

 
WIZYTA DZIECI ZE SZKOŁY NR 1
 
Dnia 15 stycznia odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie. Starszaki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, podczas przedstawienia Jasełek. Wszystkim bardzo się podobał występ. Dzieci zostały obdarowane słodkim poczęstunkiem od naszych przemiłych gości. Po części oficjalnej wszystkich zaproszono do wspólnej zabawy.

więcej w galerii

 
KOCHAM CIĘ BABCIU I DZIADZIU!
 
O Dniu Babci i Dziadzia pamiętaliśmy również w tym roku. To święto, które już dawno zagościło na stałe w naszym kalendarzu imprez i uroczystości przedszkolnych. Babcie i Dziadkowie stawili się w przedszkolu bardzo licznie. Zaprezentowane przez dzieci wiersze i piosenki wzbudziły wiele emocji.  Po  występach zaprosiliśmy naszych gości na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom przygotowane przez siebie prezenty. Kochane Babcie, Kochani Dziadkowie – dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok.

więcej w galerii

 
JASEŁKA W KOŚCIELE
 
17 stycznia na mszy o godz. 10.30, w kościele Trójcy Przenajświętszej, dzieci 5 i 6 letnie z grupy „Sowy” i „Króliczki”, przedstawiły Jasełka, oraz koncert kolęd. Przedszkolaki przed licznie zgromadzonymi wiernymi, w odpowiednio dobranych do swych ról strojach przybliżyły święte prawdy z Betlejem. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, umiejętnie dobrane kolędy i tekst, pozwoliły wszystkim jeszcze raz wczuć się w atmosferę już niestety byłych świąt. Wszyscy podziękowali „małym aktorom” gromkimi brawami. Koncert kolęd, oraz Jasełka mogły być wystawione w kościele dzięki uprzejmości ks. proboszcza Ryszarda Skowrona, który bardzo serdecznie podziękował za występ i obdarował dzieci słodkim poczęstunkiem. Panie z grupy „Sowy” i „Króliczki” dziękują rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci

więcej w galerii

 
 
JASEŁKA DLA DZIECI Z OŚRODKA REHABILITACYJNO - TERAPEUTYCZNEGO
 
Przedszkolaki z grupy „Króliczki” przedstawiły Jasełka dla dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego w Lubańkach. Piękne stroje oraz gra młodych aktorów spowodowały, że mali widzowie po raz kolejny mogli przenieść się do lichej stajenki w Betlejem, gdzie narodził się Zbawiciel. Jasełka były bogate w śpiew, radosne, barwne i pełne ruchu, a dzieci czuły się bardzo pewnie i swobodnie, nie odczuwając wcale tremy. Występ został nagrodzony wielkimi brawami. W ramach podziękowań za zaproszenie dzieci z Kubusia Puchatka wręczyły gospodarzom drobne upominki przygotowane specjalnie na tę okazję. Przedszkolaki miały również przyjemność skorzystać z sali zmysłów, która na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie. Dzieci swoją postawą pokazały, że ludzie wcale nie muszą dzielić się na sprawnych i niepełnosprawnych, ale mogą tworzyć jedną wspaniałą rodzinę w której nikt nikogo nie poniża, nie dyskryminuje, a pomaga, wspiera i rozumie.

więcej w galerii

 
WIGILIA W PRZEDSZKOLU
 
Dnia 22 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia dla wszystkich dzieci i pracowników Przedszkola. Na początku spotkania pani Ewa Liszka przeczytała fragment Biblii. Następnie głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Guz, która życzyła wszystkim wesołych świąt, po czym każdy podzielił się opłatkiem składając sobie życzenia. Podczas uroczystego obiadu nie zabrakło barszczu z uszkami i wspólnego kolędowania. Panowała miła i rodzinna atmosfera.

więcej w galerii

 

SPOTKANIE Z PANIĄ Z BIBLIOTEKI
 
Pewnego dnia odwiedził nas gość, a była nim pani Monika z Biblioteki Dziecięcej w Krasnymstawie. Przeczytała wszystkim „Opowiadanie wigilijne”. Dzieciom bajka bardzo się podobała, ponieważ słuchały z zaciekawieniem i wielkim skupieniem  W ramach podziękowań za spotkanie dzieci z grupy IV „Króliczki” zaśpiewały „Świąteczną piosenkę”, wręczyły stroik i złożyły życzenia z okazji zbliżających się świąt.

więcej w galerii

 

SPOTKANIA WIGILIJNE Z RODZICAMI
Zgodnie z tradycją co roku, w każdej grupie wiekowej odbywa się spotkanie wigilijne. W tym roku także każda z grup zaprosiła rodziców, aby przedstawić jasełka, połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, oraz wspólnie pokolędować. Dzieci z grupy „Maleństwa” przygotowały ozdoby choinkowe i wraz z paniami i rodzicami ubrały choinkę. Podczas spotkań panowała miła i przedświąteczna atmosfera.

więcej w galerii

 

PRZEDŚWIĄTECZNA WIZYTA U PANA BURMISTRZA
 
Dnia 22 grudnia dzieci i panie z grupy „Sowy” i „Króliczki” wybrały się z wizytą do pana Burmistrza Andrzeja Jakubca i pracowników Urzędu Miasta ze świątecznymi stroikami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Wszyscy złożyli sobie najserdeczniejsze świąteczne życzenia, oraz odśpiewano kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. W ramach podziękowań za spotkanie wszyscy zostali poczęstowani słodkościami.

więcej w galerii

 
MIKOŁAJKOWE ZAWODY SPORTOWE
Dnia 7 grudnia dzieci z grupy IV „Króliczki” wzięły udział w Mikołajkowych Zawodach Sportowych, zorganizowanych przez MOSIR. Uczestnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach mi.in rzut woreczkiem do celu, wyścig z zakładaniem kółek ringo na słupki itp. Podczas zawodów wszyscy świetnie się bawili. W nagrodę dzieci otrzymały sprzęt i przybory sportowe.

więcej w galerii

 

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU
Już od samego rana dzieci z naszego przedszkola nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku we wczesnych godzinach rannych w asyście swoich pomocników przybył do przedszkola Św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały . Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które  specjalnie dla niego przygotowały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze  Dzieci  powitały gości piosenką . Nawiązała się wymiana zdań . Przedszkolaki obiecały Mikołajowi że będą zjadały surówki, słuchały rodziców, oraz pań w przedszkolu. Na koniec po zapewnieniach ,że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu , Mikołaj obdarował je oczywiście prezentami.

więcej w galerii

ZBIÓRKA DARÓW DLA ZWIERZĄT
 
 Przez trzy tygodnie w naszym przedszkolu trwała zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Lublinie. Dzieci okazały wielkie serca, ponieważ zebraliśmy mnóstwo darów m.in. marchew, kasze, koce, ręczniki, środki czystości, oraz bardzo dużo karmy suchej i w puszkach dla psów i kotów. Z trzyosobową grupką dzieci zawieźliśmy dary do schroniska, gdzie przy okazji zwiedziliśmy teren placówki. Dzieci, które wzięły udział w akcji otrzymały pamiątkowe dyplomy „Małego miłośnika zwierząt”, a także słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że jeżeli za rok będzie organizowana taka akcja więcej dzieci weźmie w niej udział i wówczas wszyscy zostaną nagrodzeni.

więcej w galerii

PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY NA DRODZE 
 
5 listopada w sali widowiskowej KDK odbył się międzyprzedszkolny konkurs wiedzy o ruchu drogowym pod hasłem „Przedszkolak bezpieczny na drodze”. Podczas spotkania dzieci odgadywały zagadki i łamigłówki o tematyce „drogowej”. Następnie wszystkie przedszkolaki zaprezentowały piosenki o ruchu drogowym. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą. Panowała miła atmosfera. Konkurs przygotowało Przedszkole nr 6 w Krasnymstawie.

więcej w galerii

PASOWANIE
 
Jak co roku w naszym przedszkolu, w każdej grupie wiekowej odbywa się uroczyste pasowanie dzieci na Przyjaciół Kubusia Puchatka. Podczas takiej uroczystości dzieci prezentują przed rodzicami swoje umiejętności i możliwości. Każda grupa przygotowuje swój scenariusz imprezy, ale zawsze panuje świetna zabawa i przemiła atmosfera. Każde dziecko zostaje uroczycie pasowane na „Maleństwo”, „Prosiaczka”, „Sowę” i „Króliczka”. Po złożeniu ślubowania i pasowaniu wszyscy goście udają się na przepyszny tort przygotowany specjalnie na tą okazję.

więcej w galerii

LEŚNIK W PRZEDSZKOLU
 
27 listopada nasze przedszkole odwiedziła pani leśnik, która zaprezentowała dzieciom pokaz multimedialny na temat „Zwierzęta naszych lasów”. Podczas spotkania dzieci miały możliwość zapoznania się z fauną i florą naszych lasów, oraz z pracą jaką wykonują leśnicy. Następnie dzieci z grupy III „Sowy” zaprezentowały przedstawienie pt. „Jak Kubuś Puchatek las ratował”. Po przedstawieniu dzieci wraz z gościem udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie posadziły drzewa i krzewy podarowane przez Nadleśnictwo.

KUBUSIOWY DZIEŃ PIOSENKI
 
         26 listopada w przedszkolu odbyło się międzygrupowe spotkanie integracyjne pod hasłem „Kubusiowy Dzień Piosenki”. Każda grupa zaprezentowała piosenkę o tematyce przedszkolnej, oraz przygotowała zabawę ruchową przy muzyce. Wszyscy chętnie i wesoło bawili się. Spotkanie zorganizowała i prowadziła Ewa Szewczak

więcej w galerii

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia odbył się w naszym przedszkolu w dniu 25.11.2009 r. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały swoje pluszowe misie podczas „Tańca z misiem”. Natomiast nauczycielki zaśpiewały piosenkę o Misiu Kolargolu. Wspólne zabawy odbywały się również w „misiowej” atmosferze.

więcej w galerii

WIZYTA W BIBLIOTECE
 
26 listopada starszaki udały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej. Podczas spotkania pani, która pracuje w bibliotece przeczytała dzieciom bajkę, oraz zadała kilka zagadek o bohaterach z bajek. Następnie dzieci opowiedziały o swoich ulubionych książkach i postaciach, które tam występują. Na koniec spotkania dzieci oglądały wyposażenie biblioteki i książki, które się tam znajdują. Dzieci obiecały że na pewno zapiszą się do biblioteki i będą wypożyczały książeczki.

więcej w galerii

ANDRZEJKI – CZAS WRÓŻB I PRZEPOWIEDNI
 
24 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Podczas zabawy andrzejkowej dzieci wróżyły sobie. Były wróżby z pantofelkami, wróżenie z serca, wróżby z talerzami, wiązanie i rozwiązywanie węzłów na sznurku, oraz wróżba z łupiną orzecha. Dzieci losowały gwiazdki z rekwizytami i dowiedziały się kim będą w przyszłości. Każda grupa otrzymała gałązkę wiśni. Zadaniem dzieci jest pielęgnować ją, aby rozkwitła do świąt Bożego Narodzenia. Imprezę przygotowała i prowadziła Ewa Szewczak, a oprawą muzyczną zajął się p. Janusz Karpiński.

więcej w galerii

 
URODZINY KUBUSIA PUCHATKA
 
W październiku dzieci z Przedszkola Nr 4 w Krasnymstawie uroczyście obchodziły urodziny Kubusia Puchatka, patrona naszego przedszkola. Uroczystość odbyła się w największej sali przedszkolnej w której zebrały się dzieci, aby wspólnie powitać Kubusia i zaśpiewać mu 100 lat. Podczas spotkania dzieci bawiły się i tańczyły z  przemiłym gościem. Nie obyło się bez prezentów, które przedszkolaki wcześniej przygotowały i wręczyły Kubusiowi. Nie mogło zabraknąć także urodzinowego tortu, na który zaproszone zostały wszystkie dzieci oraz cały personel przedszkola. Uroczystość prowadziła Agnieszka Bosowska – Maciejewska.

więcej w galerii

SPRZĄTANIE ŚWIATA
 
Już po raz kolejny dzieci z Przedszkola Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie wzięły udział w międzynarodowej akcji "Sprzątanie Świata”. Tegoroczne sprzątanie zaplanowaliśmy na dzień 21 września. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej u dzieci oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska, promowanie oszczędności wody, energii, ograniczenie produkcji śmieci oraz selektywnej zbiórki odpadów. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci, oraz ochronne rękawiczki. W tym roku pogoda dopisała i  dzieci z dużym zaangażowaniem posprzątały teren i okolice przedszkola.  Za rok znowu aktywnie włączymy się do kampanii – ale o naszym środowisku będziemy pamiętać nie tylko od święta.

więcej w galerii

POLICJANT W PRZEDSZKOLU
 
29 października dzieci z Przedszkola Nr 4 w Krasnymstawie odwiedził  pan policjant. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach i ulicach będąc pod opieką dorosłych. Nasz gość zwrócił także uwagę na potrzebę noszenia elementów odblaskowych. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. W ramach podziękowania za przemiłe spotkanie przedszkolaki zaśpiewały piosenki o ruchu drogowym. Na koniec spotkania  wraz z panem policjantem wybraliśmy się na pobliskie przejście dla pieszych, w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię. Dużą atrakcją dla dzieci  było oglądanie policyjnego radiowozu. Mamy nadzieję że spotkamy się znów za rok!

więcej w galerii

 
JESIEŃ W LESIE
 
Jesień to pora, kiedy dzieci z Przedszkola Nr 4 w Krasnymstawie uroczyście obchodzą Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym roku wybraliśmy się do szkółki leśnej w Borku. Podczas wycieczki przedszkolaki z pomocą pana leśniczego posadziły drzewko jarzębiny.  Miały również okazję pospacerować po ścieżce edukacyjnej, gdzie mogły podziwiać barwy jesieni, a także poznały leśne gatunki drzew i krzewów. Czas mijał bardzo szybko, a upieczone w ognisku ziemniaki i kiełbaski smakowały wyśmienicie.

więcej w galerii

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 
14 października w Przedszkolu Nr 4 w Krasnymstawie, obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na początku spotkania, pani Dyrektor Agnieszka Guz powitała zaproszonych gości, pracowników przedszkola i dzieci. Złożyła wszystkim życzenia i podziękowała za ofiarną pracę, oraz wręczyła nagrody dyrektora. Po części oficjalnej rozpoczęły się występy dzieci. Wspólne spotkanie uświetnił program artystyczny, który przedstawiły przedszkolaki z każdej grupy. Na koniec zaproszeni goście i pracownicy przedszkola otrzymali od dzieci pamiątkowe upominki. Było bardzo uroczyście. Uroczystość prowadziła Danuta Perestaj.

więcej w galerii

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

Święto Zakochanych zwane ,,Walentynki,” w Przedszkolu Nr 4 w Krasnymstawie obchodzone było bardzo uroczyście. Wszystkie dzieci zgromadziły się w jednej z sal, aby wziąć udział w różnych konkursach i zabawach. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania przedszkolaków z historią i pochodzeniem Walentynek . Dzieci brały udział „serduszkowych” konkursach, oraz nauczyły się walentynkowej rymowanki. Na koniec odbyła się dyskoteka, na której dzieci bawiły się wyśmienicie. Zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem .

więcej w galerii

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

Dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Dowiedziały się jak przebiega codzienna służba strażaka, obejrzały pomieszczenia w których pełnią służbę, szkolą się, ćwiczą i odpoczywają. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak samochody pożarnicze i ich wyposażenie. W samochodach gaśniczych obejrzały sprzęt do podawania wody i piany do gaszenia pożarów.  Mogły też poczuć się prawdziwymi strażakami, ponieważ przymierzały hełmy strażackie. Na koniec podziękowały strażakom za ich codzienny trud, gotowość do niesienia pomocy wszystkim jej potrzebującym, oraz za ciekawą wycieczkę .

Może któreś z naszych dzieci zostanie kiedyś strażakiem...


więcej w galerii

Dzień Mamy i Taty

Dnia 26 maja  w poszczególnych grupach Przedszkola Nr 4, zorganizowane zostały uroczystości związane z Dniem Mamy i Taty. Rodzice zostali zaproszeni przez dzieci i byli ich specjalnymi gośćmi. Dzieci miały okazję pochwalić się umiejętnościami aktorskimi i muzycznymi. Rodzice byli zadowoleni, oraz bardzo wzruszeni. Ściskali swoje pociechy i otrzymali od nich drobne upominki, które zostały własnoręcznie przygotowane. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. To był dzień pełen wrażeń.


więcej w galerii

DZIEŃ DZIECKA

 Dnia 1 czerwca dzieci z Kubusia Puchatka zostały zaproszone do Parku miejskiego, gdzie odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. „Sowy” przedstawiły inscenizację pt. „Cały świat pachnie wiosną.” Przedszkolaki wzięły udział w konkursach i zabawach z nagrodami. Wszyscy bawili się doskonale!


więcej w galerii

PIKNIK RODZINNY

5 czerwca w Przedszkolu Nr 4 odbył się Piknik Rodzinny. Wszyscy byli zadowoleni, gdyż pogoda w tym dniu dopisała i od rana trwały intensywne przygotowania. Cały ogród przystrojono kwiatami z bibuły i balonami. Chcąc umilić rodzicom i dzieciom czas przygotowano wiele atrakcji: loterię fantową, zabawy sportowe, odbył się także pokaz umiejętności wokalnych dzieci. Przybyły także panie prowadzące zajęcia dodatkowe z przedszkolakami. Uczestnicy spotkania mogli kupić w kąciku kulinarnym kiełbaski, bigos, a także pyszne ciasta. Najwięcej uśmiechu na twarzach wywołał mecz pomiędzy rodzicami, a pracownikami przedszkola, oraz „rock and roll” w wykonaniu pań. Dzieci przy dźwiękach muzyki z radością korzystały jeszcze z wielu atrakcji. Festyn rodzinny okazał się dla dzieci źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy. Istotne było to, że dzieci mogły czynnie z udziałem rodziców uczestniczyć w zabawach i konkursach. Uważam, że powinno się organizować jak najwięcej tego typu imprez, gdyż zachęcają one rodziców do aktywnego udziału w życiu przedszkola oraz wzmacniają więź emocjonalną z rodziną.


więcej w galerii